دانلود نرم افزار SolidWorks Electrical 2013 SP1.0|نرم افزار ترسیم نقشه های الکتریکی

SolidWorks Electrical نرم افزاری حرفه ای برای طراحی نقشه های شماتیک برق است که کاربر با استفاده از آن می توانند در کمترین زمان ممکن؛ نقشه های مربوط به مدارات خود (کنترل ، فرمان ، قدرت و…) را رسم کرده و با استفاده از افزونه SolidWorks Electrical 3D و نرم افزار SolidWorks CAD تصویر پانل یا تابلوی برق خود را به صورت سه بعدی مشاهده کنند.

نرم افزار طراحی SolidWorks Electrical بیشتر برای کاربرانی مناسب است که قصد دارند نقشه های الکتریکال و اتوماسیون خود را به صورت کامل در فرمت دو بعدی طراحی کرده و سپس با ایجاد نسخه سه بعدی آن؛ عملیات های مربوط به ماشین کاری و ساخت تابلو را انجام دهند. ادغام عملیات رسم نقشه های الکتریکی و دریافت نقشه های مخصوص ماشین کاری در این نرم افزار باعث می شود تا طراحی تابلوها، پانل های برق و سایر تجهیزات الکتریکی سریع تر و بهتر انجام شده و خطاهای مربوط به طراحی و جایگذاری قطعات از بین برود.

مراحل انجام کار در نرم افزار SolidWorks Electrical تقریبا مشابه با سایر نرم افزارهای همراز نظیر اتوکد الکتریکال و EPLAN و… است؛ در این نرم افزار نیز کاربر می توانند نقشه های مدار فرمان، نقشه مدار قدرت و دیاگرام تک خطی ( Signaling یا Single line ) مدار خود را توسط سنبل های موجود در کتابخانه های نرم افزار طراحی کند:

solidwork2

کتابخانه های نرم افزار SolidWorks Electrical شامل کلیه قطعات استاندارد مطابق استاندارد های ANSI و IEC و JIS بوده و در آن کلیه سنبل های مروبط به قطعات الکتریکی + سنبل های گرافیکی دو بعدی وجود دارد. در این نرم افزار امکان ساخت سنبل یا وارد کردن سنبل از سایر نرم افزارهای CAD نیز وجود دارد.

solidwork3ویژگی که این نرم افزار را از سایر نرم افزارهای همتراز متمایز  می کند، قابلیت نمایش طرح دو بعدی و سه بعدی تابلو قدرت می باشد. در این نرم افزار کاربر می تواند تابلوی خود را به صورت تک بعدی طراحی کرده و سپس قطعات استفاده شده در نقشه های خود را به صورت سه یعدی یا دو بعدی در پانل قرار دهد. ( برای نمایش طرح سه بعدی به نرم افزار SolidWorks CAD نیز نیاز خواهید داشت ) برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت این  فیلم را مشاهده کنید.

solidwork4

در این نرم افزار نیز، همچون سایر نرم افزارهای همتراز، کاربر می توانند از نقشه های طراحی شده گزارشات مختلفی را دریافت کند، لیست سنبل های استفاده شده، نام سیم های ارتباطی، لیست ترمینال ها و… نمونه های از این گزارشات هستند:

solidwork5

دانلود کنید:

 • ویژگی های نسخه جدید
 • سیستم مورد نیاز برای نصب 
 • اطلاعات بیشتر و دانلود

Rights Management, Feature Data access restrictions.
Insert multiple connection points, Feature Save time creating symbols.
Printing and PDF export context command,Feature Print and export easily.
Terminal Bridges, Feature Create and maintain bridges.
Multiple terminal strips / drawing,Feature Generate multiple terminal strips on the same drawing.
Advanced Project Search,Feature Locate specific data easily.
Go-To Drawing filters,Feature Go to drawings manager filters.
Rationalized Interface,Feature Clarified terminal dialog.Intelligent PDF’s,Feature Reference navigation within exported PDF files.
On-line Help,Feature Help files available on line.

  • Windows Vista, Windows 7, Windows 8 (x64 only).
  • Memory (minimum): 2GB of RAM, 3GB for Windows Vista.
  • Hard disk (minimum): 3GB free space, (for data, server or standalone) + 200MB for the application.

  Important note for Microsoft Office 2010 users: The 64 bit version of SolidWorks Electrical is not compatible with Microsoft Office 2010 32 bit, when installed on a 64 bit machine. To run SolidWorks Electrical (64 bit version) with Microsoft Office 2010 you must have the 64 bit version of Microsoft Office 2010 installed. (Please note also: Microsoft Office is not required to run SolidWorks Electrical software.)

ورژن نرم افزار: 2013 SP1.0

اطلاعات بیشتر: سایت solidworks

کتاب ها و مطالب آموزشی: فیلم ها و مقالات آموزشی این نرم افزار را در این آدرس مشاهده کنید.

Download “SolidWorks Electrical” SolidWorks_Electrical_2013SP1_nonlinear.ir.rar – 519 بار دانلود شده است – 587 مگابایت

پسورد فایل:nonlinear.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.