دانلود نرم افزار Qucs V0.0.19| نرم افزار شبیه ساز مدارات الکترونیک

Qucs نرم افزار شبیه ساز مدارات الکترونیک است که مخفف Quite Universal Circuit Simulator می باشد، این نرم افزار متن باز و رایگان برای شبیه سازی large-signal, small-signal و noise behaviour مدارات الکترونیک استفاده می شود که کاربران می توانند در رابط گرافیکی آن (محیط شماتیک) مدار خود را ترسیم کرده و شبیه سازی های DC, AC, S-parameter, Harmonic Balance analysis, noise analysis  و غیره را بر روی مدار ترسیم شده انجام دهند.

مرجع تخصصی برق و الکترونیک

نرم افزارهای تخصصی برق

نرم افزار شبیه ساز مدارات الکترونیک

شبیه سازی با نرم افزار Qucs:

در این نرم افزار امکان تغییر پارامترهای قطعات و پارامترهای شبیه سازی و تنظیم داده های شبیه سازی در شکل موج های خروجی وجود دارد، در این نرم افزار امکان وارد کردن مدل های SPICE  نیز به شبیه سازی امکان پذیر است.

q16

مرجع برق و الکترونیکدر نرم افزار Qucs  قطعات زیادی همچون تقویت کننده عملیاتی، دیود، ماسفت، و…وجود دارد، این نرم افزار همچنین دارای مدل های شامل HICUM, BSIM2, BSIM3 و BSIM6 (به زودی) می باشد. شما میتوانید برخی از پروژه های انجام شده توسط نرم افزار را در این آدرس مشاهده کنید.

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های جدید اضافه شده به نرم افزار و مشکلات رفع شده از آن، به این آدرس مراجعه کنید.

این نرم افزار بر روی نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز 32 و 64 بیتی قابل نصب و اجرا میباشد، شما میتوانید نسخه های مربوط به سیستم عامل های دیگر را از این صفحه دانلود کنید.

ورژن نرم افزار:  0.0.19

اطلاعات بیشتر: سایت sourceforge

کتاب ها و مطالب آموزشی:  آموزش های نرم افزار در سایت سازنده نرم افزار

Download “Qucs” qucs-0.0.19_nonlinear.ir.rar – 207 بار دانلود شده است – 45 مگابایت

شما می توانید نسخه های مربوط به سیستم عامل های دیگر را از این صفحه دانلود کنید. در این پست فقط لینک دانلود نسخه 32 بیت قابل حمل برای ویندوز قرار گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.