دانلود نرم افزار Motor-CAD 12.1.7.1| نرم افزار طراحی و تحلیل موتور الکتریکی

Motor-CAD یک بسته نرم افزاری یک پارچه جهت بررسی طراحی، تحلیل و بهبود کارایی  موتور الکتریکی است و بیش از 12 سال است که توسط شرکت های موتور سازی معروف و دانشگاه های جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

Motor-CAD روشی ساده و سریع را برای تست کارایی الکترومغنایسی و گرمایی تجهیزاتی که به عنوان نمونه اولیه طراحی ساخته شده اند، را در اختیار مهندسان قرار می دهد، محاسبات دقیق الکترومغناطیسی و گرمایی می تواند در چند ثانیه انجام شود و نتایج ارائه شده در فرم های قابل فهم برای بررسی و تحلیل جهت ایجاد تغییرات تاثیر گذار در طراحی ارائه می شود. این نرم افزاز از سه ماژول EMag, Therm و Lab تشکیل شده است.

ماژول EMag در نرم افزار motor-cad:

از این ماژول جهت کار بر روی مدل گرمایی موتور های BPM (ماشین brushless permanent magnet) با پیکربندی روتور داخلی و خارجی استفاده می شود، این ماژول به طراحان موتور این امکان را می دهد تا طراحی خود را از نظر اندازه، مصرف انرژی، کارایی و قیمت بهینه سازی کنند.

دانلود نرم افزار Motor-CAD

ماژول Therm در نرم افزار motor-cad:

از این ماژول جهت انتخاب نوع سیستم خنک کاری موتور استفاده می شود. مدل گرمایی در نرم افزار motor-cad بر پایه تحلیل lumped-circuit انجام گرفته و به کاربر اجازه استفاده از محاسبات ‘what-if’ را می دهد، در این حالت محاسباتی که در حالت عادی معمولا چند روز یا هفته طول می کشد، در سریع ترین حالت ممکن انجام می گردد. تمامی محاسبات مقاومت و خازن گرمایی در این نرم افزار بر اساس ابعاد واقعی و ویژگی های مواد مورد استفاده در موتور انجام میگردد و کاربر نیازی به دانستن محاسبات پیچیده انتقال دمایی و… ندارد؛ این ماژول با استفاده از الگوریتم های ریاضی بهترین نوع خنک کاری را برای موتور انتخاب می کند. روش های خنک کاری در نرم افزار می تواند یکی از گزینه های هوای معمولی، هوای فشرده یا خنک کاری با استفاده از مایعات باشد.

نرم افزارهای تخصصی برق

ماژول lab در نرم افزار motor-cad:

از این ماژول برای مدل سازی نمونه های مختلف موتور مغناطیس دائم استفاده می شود، توسط ماژول lab مهندسین می توانند نقشه راندمان موتور، منحنی گشتاور/ سرعت و… موتور را ترسیم کرده و موتوز مورد نیاز برای کاربردهای مختلف را طراحی کنند.

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

  • Supported OS: Windows 7,8 32/64-bit
  • Intel Dual-core 2.4GHz or higher processor
  • 2 GB of RAM or more
  • 1 GB of free disk space

ورژن نرم افزار: 12.1.7.1

اطلاعات بیشتر: سایت motor-design

کتاب ها و مطالب آموزشی:شما می توانید با مراجعه به این آدرس، فایل آموزشی این نرم افزار را دانلود کرده و اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورید.

Download “MotorCAD” MotorCAD12.1.7.1_nonlinear.ir.rar – 499 بار دانلود شده است – 173 مگابایت

پسورد فایل:nonlinear.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.