دانلود نرم افزار DIY Layout Creator 4.3.0|نرم افزار طراحی مدار بر روی فیبر مدار چاپی سوراخ دار و بِردبُرد

حتما تا کنون با فیبرهای سوراخ دار و بِردبُرد کار کردید؛ معمولا این قطعات برای ساخت مدارات آزمایشی، زمانی که طراح وقت کافی برای ساختن فیبر مدار چاپی ندارد، استفاده می شوند.

فیبرهای سوارخ دار دارای سوراخ های همترازی هستند که کاربران می توانند مدارات خود را به صورت موقت بر روی آن مونتاژ کنند، این فیبر ها یک بار مصرف بوده و پس از یک بار استفاده ، امکان استفاده مجدد از فیبر یا قطعات مونتاژ شده بر روی آن وجود ندارد.

250-500x500

از بِردبُرد نیز می توان جهت مونتاژ مدارات استفاده کرد، این قطعه دارای تعدادی اتصال همتراز مطابق تصویر زیر است که کاربر می تواند با نصب قطعات در داخل سوارخ های آن ، با استفاده از اتصالات افقی یا عمودی ، مدار خود را مونتاژ کند.

breadboard

بعد از تست مدار مونتاژ شده بر روی بِردبُرد، کاربر می تواند قطعات را از روی بِردبُرد جدا کرده و از بِردبُرد و قطعات برای مدارات دیگر استفاده کند.

مونتاژ مدار بر روی بِردبُرد و فیبر سوراخ دار دارای مشکلات زیادی همچون زیاد شدن حجم سیم کشی ها، ناتوانی در عیب یابی مدار، امکان اتصال ناصحیح قطعات و… می باشد که کاربر می تواند با استفاده از نرم افزار DIY Layout Creator تا حدودی زیادی آنها را رفع کند. DIY Layout Creator نرم افزاری رایگان جهت طراحی شماتیک است که توسط  آن می توانید مدار خود جهت نصب بر روی بِردبُرد یا فیبر سوراخ دار طراحی  کنید، در این نرم افزار امکان طراحی شماتیک مدارات الکترونیک نیز وجود دارد.

کار با این نرم افزار بسیار ساده است و طراحی مدار با آن باعث  صرفه جوی در وقت و هزینه شما خواهد شد. برای شروع به کار در محیط نرم افزار، ابتدا باید از تَب  board ، بِردبُرد یا نوع فیبر سوراخ داری که قصد مونتاژ مدار بر رویش دارید را انتخاب کنید:

diylc 1

در مرحله بعد، به تَب های schematics و semiconductors و electromechanical و guitar و passive رفته و قطعات مورد نیاز را در مکان مناسب فیبر یا بِردبُرد قرار دهید، برای قفل کردن لایه ها (ثابت نگه داشتن بِردبُرد یا قطعات یا مسیرها یا …) گزینه مناسب را از منوی layers انتخاب کنید:

diylc 1

برای چرخاندن قطعات یا حذف آنها، بر رویشان راست کلیک کرده و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

diylc 1

در این مرحله نیازی به جایگذاری دقیق قطعات نمی باشد، در ادامه کار می توانید قطعات را اضافه یا حذف کنید و محل آنها را تغییر دهید. بعد از جایگذاری قطعات به تَب connectivity رفته و مسیر کشی بین قطعات را انجام دهید، بعد از جایگذاری سیم ها، می توانید با کلیک کردن بر روی آنها رنگشان را تغییر دهید، شما همچنین می توانید با انتخاب گزینه های موجود در تَب misc توضیحاتی را برای اتصالات یا قطعات یا … درج کنید.

diylc 1

 

 

در مرحله آخر، می توانید با انتخاب گزینه های موجود در منوی فایل، مدار طراحی شده را در فرمت png یا pdf یا … ذخیره کنید و از روی آن مدار خود را بر روی برد برد یا فیبر سوراخ دار مونتاژ کنید.

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

[New Feature] Added component-level caching that should speed up rendering dramatically. While in experimental phase, it will be exposed as “Enable Cache Boost” item in the “Config” menu so it can be turned off if it causes any issues
[Improvement] Improved performance math calculations used to model “Twisted Wires”
[Improvement] Improved performance of “Highlight Connected Areas” feature
[Improvement] Faster auto-scroll while dragging a component outside the visible portion of the canvas
[Bug Fix] Older files that contain “Open Jack 1/4” components sometimes open with the jacks rotated the wrong way
[Bug Fix] Switched terminal on the “Open Jack 1/4” does not stick to other components
[Bug Fix] With multiple components selected, if one of them is a single-point component (pad, eyelet, etc), starting a drag operation on that components results in losing the selection on the others

این نرم افزار بر روی نسخه های مختلف سیسم عامل ویندوز قابل نصب است، برای اجرای صحیح نرم افزار باید Java JRE/JDK 1.6.0_10 or newer بر روی سیستم نصب باشد.

ورژن نرم افزار: 4.3.0

اطلاعات بیشتر: سایت github

کتاب ها و مطالب آموزشی: –

Download “diy layout creator” diy_layout_creator4.3.0_nonlinear.ir.rar – 397 بار دانلود شده است – 7 مگابایت

پسورد:nonlinear.ir

نرم افزار DIY Layout Creator رایگان است، آخرین نسخه آن را می توانید از این آدرس نیز دانلود کنید.(در آدرس مذکور نسخه OSX نیز وجود دارد)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.