دانلود نرم افزار Circuit Wizard 1.6|نرم افزار کمک آموزشی الکترونیک

Circuit Wizard نرم افزاری بسیار ساده و جذاب برای علاقه مندان به الکترونیک است که در آن می توان مدارات الکترونیکی را به صورت سه بعدی شبیه سازی کرده و برای آن فیبر مدار چاپی طراحی کرد. این نرم افزار برای مقاصد آموزشی بسیار مفید بوده و افراد تازه کار می توانند با استفاده از آن با بخش های مختلف الکترونیک ( طراحی، تحلیل ، ساخت و… ) آشنا شوند.

طراحی مدار:

طراحی مدار در Circuit Wizard به سادگی انجام می شود، برای طراحی یک مدار کافی است کاربر قطعات مورد نیاز خود را از دیتابیس نرم افزار و از بین بیش از 2000 قطعه ی آنالوگ/دیجیتال دسته بندی شده به صفحه شماتیک آورده و با ابزار سیم ارتباط میان آنها را برقرار کند.

نمایش سه بعدی:

برای آشنایی بیشتر افراد تازه کار و دانش آموزان با اجزای واقعی مدار، در این مرحله کاربر می تواند مدار خود را به صورت سه بعدی با قطعات واقعی مشاهده کند، در این نرم افزار محیط سه بعدی با محیط شماتیک دارای ارتباط پیوسته است و المان های موجود در آن با توجه به المان های موجود در شماتیک تغییر می کند.

مشاهده انمیشن گرافیکی نحوه عمل کرد قطعات، نمایش مسیر عبور جریان، قابلیت خواندن ولتاژ و قابلیت استفاده از ابزارهای تست، از ویژگی های این محیط است .

شبیه سازی مدار:

شبیه سازی و تست مدار در این نرم افزار توسط موتور شبیه ساز SPICE انجام می شود. در شبیه سازی کاربر می تواند پارمترهای مختلف مدار خود را مشاهده کرده و آن را مانند مدار بسته شده در عمل شبیه سازی کند.

مدارات میکروکنترلری:

شبیه سازی برنامه های میکروکنترلری توسط  موتور شبیه ساز GENIE در این نرم افزار انجام می شود، با استفاده از این قابلیت می توان برنامه های خود را به زبان بیسیک و فلوچارت نوشت و سپس آن را بر روی میکروکنترلرهای پشتیبانی شده شبیه سازی کرد.

قابلیت اجرای خط به خط برنامه، تیدبل برنامه نوشته شده به زبان بیسیک به فلوچارت و بلعکس و… از جمله ویژگی های این بخش است.

طراحی فیبر مدار چاپی:

طراحی فیبر مدارچاپی در این نرم افزار بسیار ساده است و به صورت اتوماتیک، طبق شماتیک طراحی شده یا به صورت دستی امکان انجام آن وجود دارد.

چیدمان اتوماتیک قطعات، مسیرکشی اتوماتیک یا دستی با توجه به قوانین ایجاد شده توسط  کاربر ( قوانینی همچون قطر خطوط، فاصله بین آنها و…) و… از جمله ویژگی های این بخش است.

شبیه سازی فیبر مدارچاپی:

بعد از طراحی فیبر مدار چاپی، تنها با چند کلیک و قرار دادن قطعات مورد نیاز بر روی ترمینال های موجود بر روی برد ( ترمینال های ورودی و خروجی که در شماتیک به قطعات مختلف ورودی و خروجی متصل شده است ) می توانید مدار PCB خود را شبیه سازی  کرده و از صحت آن مطمئن شوید. البته قطعات موجود در pcb باید در کتابخانه شبیه سازی نرم افزار وجود داشته باشد.

ابزار اندازه گیری مجازی:

ابزار اندازه گیری مجازی، المان های گرافیکی به شکل مولتی متر دیجیتال، اسیلوسکوپ و.. هستند که می توانند در بخش های مختلف شماتیک یا PCB نصب شوند. کاربر با استفاده از این المان ها میتواند مقدار ولتاژ، جریان شکل موج و … نقطه مورد نظر خود را به صورت گرافیکی مشاهده کند.

همانطور که مشاهده کردید، در این نرم افزار اغلب کارها به صورت اتوماتیک و توسط نرم افزار انجام شده و کاربران مبتدی و دانش آموزان نیازی به داشتن اطلاعات تخصصی در مورد طراحی مدارات الکترونیکی یا طراحی فیبر مدار چاپی نخواهند داشت. استفاده از این نرم افزار میتواند مطالب اولیه و پایه الکترونیک را به این افراد آموزش داده و آنها را برای انجام کار های حرفه ای با نرم افزارهای قوی تر در آینده، یاری دهد.

سایر ویژگی های نرم افزار  :

  • خروجی CAD/CAM برای استفاده در نرم افزارهای CAD و دستگاه های CNC ( برای ساخت فیبر مدار چاپی )
  • دارای افکت های ویژه برای ساخت انواع صدا ( Generating music and audio effects )
  • قابلیت های ویژه برای ساخت PCB مدارات میکروکنترلری
  • محیط بسیار ساده و یادگیری آسان ( آموزش های نرم افزار )
  • دارای مثال های مختلف گرافیکی ( انیمیشن ) برای آموزش الکترونیک به مبتدی ها
  • و سایر ویژگی های که می توانید آنها را در سایت سازنده ی نرم افزار مشاهده نمایید .

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این آدرس مشاهده کنید.

In order to run Circuit Wizard you will need the following as minimum.

o  IBM compatible PC with a Pentium-class processor (Pentium II 400    recommended)
o  16 Megabytes of (RAM) memory. 32 Megabytes of (RAM) memory recommended.
o  Microsoft Windows 95, 98, ME, NT 4.0 (with SP6), 2000 or XP or later
o  Hard disk drive with at least 100 Megabytes of free space
o  CD-ROM drive
o  VGA or higher-resolution display
o  Microsoft Mouse or compatible pointing device

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.