دانلود نرم افزار CALCULUX 7.7.0.1|نرم افزار محاسبات روشنایی

جهت انجام محاسبات مروبط به روشنایی نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها نرم افزار CALCULUX می باشد. نرم‌افزار CALCULUX محصول شرکت Philips، با استانداردهای جهانی روشنایی منطبق بوده و با استناد به داده های خروجی آن می توان پروژه های روشنایی داخلی و خیابانی را به بهترین شکل ممکن اجرا کرد، به گونه ای که در این پروژه ها از کمترین تعداد لامپ استفاده شده و طرح نهایی در نهایت زیبایی خود باشد.

 

این نرم‌افزار که در دو نسخه Indoor (جهت انجام محاسبات روشنایی و نوپردازی فضاهای بسته نظیر داخل ساختمان ها و سایر امکان مسکونی ) و نسخه road ( یا area) (جهت انجام محاسبات روشنایی مربوط به فضاهای باز  نظیر پارک ها ، معابر و…) به صورت رایگان، ارائه شده می شود، در حال حاضر در کشورهای مختلف جهان به کار رفته و بانک اطلاعاتی چراغ‌های روشنایی سازندگان مهم جهان، در  دیتابیس آن موجود می‌باشد.

کار با نرم افزار CALCULUX برخلاف سایر نرم افزار های همتراز نظیر DIALux بسیار ساده بوده و کاربر نیازی به دانستن روش طراحی طرح های سه بعدی و گرافیکی از فضاهای مختلف ندارد، این نرم افزار بیشتر برای محاسبه تعداد المان های روشنایی مورد نیاز ( تعداد لامپ ها، پروژکتورها و…) برای یک فضای مشخص و ارتفاع و زاویه نصب آنها مناسب است تا ایجاد یک طرح سه بعدی از ساختمان و نمایش نورپردازی آن قبل از اجرای واقعی.

در تصویر زیر بخش های مختلف نرم افزار نمایش داده شده است:

calculux

در این نرم افزار ابتدا کاربر باید ضمن ایجاد یک پروژه جدید، اطلاعات فضایی که قصد انجام دادن محاسبات روشنایی مربوط به آن را دارد را به نرم افزار وارد کند، روش وارد کردن اطلاعات و نوع اطلاعات مورد نیاز در راهنمای نرم افزار به صورت کامل تشریح شده است، و هدف از مطرح کردن این عناوین در اینجا صرفا نمایش تصویری از محیط نرم افزار جهت آشنایی هر چه بهتر شما با آن می باشد:

CALCULUXبعد از وارد کردن اطلاعات کاربر باید با قرار دادن بُعد های مختلف فضا (دیوار سمت چپ، دیوار سمت راست، دیوار جلو و عقب، سقف و کف) در کنار یکدیگر، نمایی سه بعدی از محیطی که قصد انجام محاسبات روشنایی آن را دارد، ایجاد کند و سپس لامپ های مورد نظر خود را از دیتا بیس نرم افزار، در  مکان مناسب طرح سه بعدی قرار دهد.

CALCULUX2در این نرم افزار قابلیت رسم اشکال به صورت گرافیکی (با استفاده از موس) یا جابجا کردن المان ها با کشیدن و رها کردن آنها وجود ندارد و کاربر باید با وارد کردن مختصات عددی، مکان قرار گرفتن المان ها را مشخص کند:

CALCULUX3
بعد از وارد کردن اطلاعات محیط به نرم افزار، می توان نتایج طراحی را مشاهده کرد و با جابجا کردن مکان لامپ ها یا تغییر ارتفاع آنها یا استفاده از نمونه لامپ های دیگر (مثلا استفاده از لامپ LED به جای لامپ رشته ای)، روش نصب و چیدمان لامپ های روشنایی جهت دریافت بهترین نتیجه را مشاهده کرد.

CALCULUX4در راهنمای نرم افزار اطلاعات بیشتری در مورد روش استفاده از آن وجود دارد.

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

این نرم افزار بر روی نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز قابل نصب است.

ورژن نرم افزار: 7.7.0.1

اطلاعات بیشتر: سایت philips

کتاب ها و مطالب آموزشی:-

Download “CALCULUX” CALCULUX.7.7.0.1_nonlinear.ir.rar – 554 بار دانلود شده است – 36 مگابایت

پسورد:nonlinear.ir

توجه: از سال 2015 به بعد این نرم افزار از طرف شرکت philips منتشر نمی شود و این شرکت ابزارهای مربوط به طراحی روشنایی خود را در قالب پلاگین برای سایر نرم افزارهای روشنایی دیگر ارائه کرده است (اطلاعات بیشتر). در صورتی که جدیداٌ قصد فعالیت در زمینه طراحی روشنایی را دارید از دیگر نرم افزارهای طراحی روشنایی استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.