شرایط استفاده /قوانین کپی رایت

nonlinear.ir وب سایتی تخصصی است که به صورت آزادانه و داوطلبانه نرم افزار های تخصصی رشته های برق و الکترونیک را با کاربران ایرانی به اشتراک می گذارد.

آگاه سازی کاربران از قوانین کپی رایت و قوانین کاربری از جمله نکاتی هست که مدیر هر وب سایت باید بدان توجه داشته باشد، با توجه به این موضوع  nonlinear.ir با انتشار این صفحه کاربران خود را نسبت به این قوانین آگاه می کند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری نماید. در صورتی که فکر می کنید در مطلبی کپی رایت رعایت نشده است، از طریق فرم تماس با ما، ما را آگاه سازید.

قوانین کپی رایت:

1-مطالب درج شده در  nonlinear.ir:

این بخش شامل قرار دادن نرم افزارهای تخصصی و هر چیز قابل دانلود دیگر که به برق و الکترونیک مربوط می شود برای دانلود و کپی برداری از مطالب سایر سایت ها جهت ایجاد توضیحات برای فایل های دانلودی می شود.

1-1-کپی برداری از مطالب سایر سایت ها:

اگر از مطالب سایتی ( فارسی یا غیر فارسی ) در توضیحات درج شده برای هر فایل ( نرم افزار یا کتاب یا مقاله یا سایر موارد)استفاده شود، در انتهای مطلب به سایت مذکور به عنوان منبع اشاره خواهد شد. ما در جمله ای به شکل ” برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار ، کتاب و غیره به این آدرس مراجعه نمایید.” یا ” و سایر  مواردی که می توانید آنها را در  سایت سازنده / منتشر  کننده  / منبع مشاهده کنید ” کاربران را به آدرسی که مطالب از آن کپی شده هدایت خواهیم نمود. توجه داشته باشید که ما هیچ مطلبی را به صورت عینی کپی برداری نمی کنیم و کپی مطالب صرفا جهت تکمیل کردن مطالب خودمان می باشد.

2-1-قرار دادن کتاب های تخصصی برای دانلود:

در کنار برخی از نرم افزار ممکن است یک یا چند عدد کتاب تخصصی برای دانلود قرار گرفته باشد. کتب تخصصی به دو گروه فارسی و غیر فارسی تقسیم می شود.

 • کتب فارسی:

کلیه کتاب های فارسی موجود در این وب سایت، در قالب  PDF بوده و قبل انتشار آنها، در مورد رایگان بودنشان تحقیق شده است. همچنین کتاب هایی به صورت تصویر یا اسکن شده در سایت قرار  داده می شوند؛  که نسخه ی چاپی آنها در بازار موجود نباشد.

 • کتب  انگلیسی:

تمامی کتاب های موجود در سایت در نسخه ی  PDF اختصاصی (منتشر شده به صورت رایگان از  طرف انتشارات چاپ کننده ی کتاب) برای دانلود قرار گرفته است. (اکثر ناشرهای خارجی، نسخه ی PDF کتاب های چاپ شده را به صورت رایگان برای مقاصد آموزشی و تحصیلی در اختیار کاربران قرار می دهند).

3-1-قرار دادن نرم افزارهای تخصصی ( به صورت کامل یا ناقص ) برای دانلود:

تمامی نرم افزارهای کامیپوتری دارای نسخه ای به نام دمو (demo) یا آزمایشی (experimental) یا تریال (Trial Version) یا آموزشی (didactic) هستند که به کاربر امکان استفاده از نرم افزار را طبق یکی از شرایط زیر می دهد:

 • – استفاده در یک دوره ی زمانی مشخص ( مثلا فعال بودن تا 30 روز بعد از نصب در نرم افزار پروتل)
 • – غیر فعال بودن برخی از امکانات (مثلا غیر فعال بودن قابلیت ذخیره سازی در نرم افزار  پروتوس)
 • – عمل کرد در حجم مشخصی از داده (برای مثال کامپایل کردن برنامه های تا 30 کیلوبایت در کامپایلر KEIL)
 • – عدم ارتباط با سخت افزار جانبی (برای مثال عدم اتصال به PLC در نرم افزار LOGO)
 • – و…

کاربر می تواند برای تهیه ی نسخه ی دمو، به وب سایت نرم افزار مراجعه کرده و بعد از دانلود کردن نسخه ی آزمایشی نرم افزار، یک مجوز آزمایشی برای کار با آن دریافت کند. معمولا کاربران نرم افزار، در  آینده شغلی خود، مجوز قانونی نرم افزار را خریداری کرده (توسط خودشان یا شرکتی که در آن کار می کنند) و با توجه به آموخته های قبلی از آن استفاده می کنند.

متاسفانه در کشور ایران به دلایل سیاسی و غیره امکان تهیه نسخه دمو یا لیسانس دمو (Trial Version) برای اغلب نرم افزارها وجود ندارد. در این حالت nonlinear.ir با فرضیات زیر اقدام به قرار دادن فایل کامل کننده ی نرم افزار (کرک یا پچ)می نماید:

 1. کاربر  از نرم افزار تنها برای مقاصد آموزشی و تحصیلی استفاده می کند،
 2. کاربر بعد از یادگیری کامل نرم افزار، نسخه ی کامل و قانونی آن را تهیه کرده و از نسخه ی قانونی برای اهداف تجاری استفاده می کند.
 3. کاربر می داند که استفاده از نسخه های کرک شده جهت کار های تجاری، علاوه بر ممنوعیت قانونی از نظر شرعی حرام بوده و کاری غیر اخلاقی می باشد.

2-کپی برداری از مطالب nonlinear.ir:

کپی برداری از مطالب nonlinear.ir و درج آن در سایت ها و وبلاگ های دیگر، کتابها و مجلات تخصصی و… ؛ در صورتی که تمامی موارد زیر رعایت شده باشد، مجاز  است:

 1. کپی برداری از مطلب جهت کامل تر کردن یک مطلب دیگر باشد و مطالب به صورت عینی کپی برداری نشده باشد.
 2. ضمن رعایت شدن بند شماره یک، در صفحه ای که مطلب یا مطالب nonlinear.ir در آن کپی می شود، آدرس صفحه ی قوانین کپی رایت سایت به نشانی “http://www.nonlinear.ir/c/” وجود داشته باشد و آدرس صفحه ای که مطلب از آن کپی شده، به عنوان منبع مطلب ذکر شده باشد.
 3. مطالب کپی شده فاقد لینک های دانلود باشد و فرد کپی کننده مطلب، کاربران خود را به صفحه نرم افزار در سایت nonlinear.ir جهت دانلود فایل ارجاع دهد.

3-شما باید بدانید:

 • رعایت قوانین کپی رایت در اینترنت نوعی فرهنگ است.
 • کلیه مطالب موجود در سایت nonlinear.ir از سایت های مرجع و توسط افراد متخصص جمع آوری شده است، با این حال nonlinear.ir هیچ تضمینی در مورد درستی مطالب نمی دهد، ما صحت عملکرد هیچ کدام از نرم افزارهای تخصصی موجود در سایت را تست و بررسی نکرده ایم.
 • کپی برداری عینی مطالب سایت و درج آنها در سایت ها و وبلاگ های دیگر؛ تاثیر نامناسبی بر روحیه ی اشتراک گذاری رایگان خواهد گذاشت. کپی بردارن محترم می توانند به جای استفاده از زحمات دیگران خود دست به کار  شده و مطالب جدیدی را در سایت خود قرار دهند.
 • برای جلوگیری از پخش شدن لینک های دانلود، لطفا از کپی کردن لینک ها و درج آنها در سایت ها، وبلاگ ها و انجمن های دیگر خودداری کنید. کپی برداری از لینک ها، هیچ سودی برای طرفین ندارد ( مسئولین این سایت و سایت های که مطالب در آن کپی میشود ) و تنها باعث بروز مشکلات جدی همچون بلوکه شدن و حذف شدن فایل ها می شود .
 • دانلود از سایت و استفاده از مطالب آن به معنی پذیرفتن مطالب فوق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.