دانلود نرم افزار Bascom-8051 v2.0.16|نرم افزار برنامه نویسی میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته 8051

اگر چه امروزه با وجود میکروکنترلرهای قدرتمند AVR و PIC و ARM جای بحثی برای میکروکنترلرهای خانواده 8051 باقی نمی ماند، اما هنوز در برخی از مدارات الکترونیکی از این میکروکنترلر استفاده می شود، و در بسیاری از دانشگاه های کشور این میکرو به زبان اسمبلی تدریس می شود.

گاهی اوقات برای تعمیر یک دستگاه که در آن این نمونه از میکروکنترلر به کار رفته است، نیاز به نوشتن برنامه داریم (برای آی سی جدید) و یا شما نیاز به یادگیری نحوه  کار با میکروکنترلرهای 8051 دارید و زمان کافی برای یادگیری زبان C یا اسمبلی ندارید .در تمامی این حالات می توانید کار خود را با کامپایلر بسکام 8051 شروع کنید.

BASCOM8051LOGO

بسکام 8051 یکی از کامپایلرهای میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته 8051 است که کاربران در آن می توانند به زبان بیسیک برای این میکروکنترلر برنامه بنویسند. به دلیل روانی و همچنین نزدیک به گفتار  بودن دستورات زبان بیسیک، یادگیری و استفاده از آنها بسیار ساده است. دستورات موجود در این کامپایلر با دستورات موجود در کامپایلر BASCOMAVR تقریبا یکی بوده و شما با یادگیری این زبان دیگر نیازی به استفاده از زبان اسمبلی ندارید.

در زیر تصاویری از محیط این نرم افزار آروده شده است، برای مشاهده تصاویر در اندازه واقعی بر روی آنها کلیک کنید:

bascom1

ادیتور هوشمند بسکام با قابلیت شناسایی دستوارات شما را در نوشتن بهتر برنامه یاری می کند، در این نرم افزار امکان استفاده از کتابخانه یا نوشتن برنامه در چندین فایل مجرا نیز وجود دارد.

bascom2

امکان شبیه سازی برنامه در داخل نرم افزار و برنامه ریزی مستقیم میکروکنترلر از دیگر ویژگی های بارز نرم افزار بسکام 8051 است .

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این فایل مشاهده کنید.

o  256 Megabytes of (RAM)
o  It is designed to run on XP/VISTA/WIN7/WIN8 x86 and x64
o  Hard disk drive with at least 20Megabytes of free space

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.