دانلود نرم افزار Autodesk AutoCAD Electrical 2021.0.1|نرم افزار ترسم نقشه های الکتریکال

بدون شک بهترین نرم افزار برای طراحی و رسم نقشه های الکتریکال و دیگر نقشه های فنی برق، نرم افزار Autodesk AutoCAD Electrical می باشد، در این نرم افزار قدرمند تمامی نیازهای طراح برای رسم یک نقشه مدرن و پویا رفع شده و کاربر می تواند بدون نیاز به نرم افزارهای دیگر تمامی بخش های نقشه ی خود را رسم نماید ( بخش های مختلفی همچون دیاگرام تک خطی، نقشه مدار فرمان و قدرت، نقشه تابلو و محل قرارگیری قطعات، نقشه های راهنما و نصب و … ).

AUTOCAD LOGO

AutoCAD Electrical یکی از زیر مجموعه های نرم افزارAutoCAD است که در آن ابزارهای مورد نیاز برای رسم نقشه های الکتریکال گنجانده شده است، در این نرم افزار نیز همچون نرم افزار AutoCAD کاربر می تواند در محیط 2D و 3D به طراحی و رسم پروژه های خود بپردازد، کتابخانه های قدرمند، استفاده سریع و آسان از نرم افزار، تمپلیت های و مدارات آماده و… از ویژگی های بارز این نرم افزار می باشد. برای آشنایی بیشتر شما با این نرم افزار در زیر تصاویری از محیط آن آورده شده است، برای مشاهده تصاویر در اندازه واقعی بر روی آنها کلیک کنید:

autocad-electrical-2014-download-free

هر نقشه الکتریکی معمولا شامل چند بخش اصلی به نام های دیاگرام تک خطی، نقشه مدار فرمان و نقشه مدار قدرت و شامل چند بخش اختیاری به نام نمای تابلو، لیست ترمینال ها، راهنمای نقشه، توضیحات/ داکیومنت ها است، در نرم افزار اتوکد الکتریکال کاربر به سادگی می تواند کلیه نقشه های فوق را ایجاد کند، در این نرم افزار امکان مشاهده چیدمان قطعات به صورت دو بعدی ( یا سه بعدی در نرم افزار اصلی اتوکد )، امکان دریافت لیست سنبل ها و… به صورت خودکار وجود دارد.

Autodesk-AutoCAD-Electrical-2013-x64-4959

کتابخانه های این نرم افزار شامل نمونه های مختلفی از سنبل های الکتریکی تک خطی، یک بعدی و دو بعدی برای ایجاد نقشه های مختلف (دیاگرام تک خطی یا نقشه های شماتیک یا نمای دو بعدی  تابلو ) می باشد. با انتخاب هر قطعه از کتابخانه و قرار دادن آن در محیط شماتیک، پنجره مربوط به مشخصات قطعه باز شده و کاربر می تواند در آن نام سیم ها، نام ترمینال ها (مثلا تیغه های یک کنتاکتور یا ترمینال یک موتور) و… را مشخص  کند، نرم افزار با دریافت این اطلاعات به صورت اتوماتیک نام گذاری قطعات، تگ گذاری سیم ها، ایجاد نقشه های راهنما، ایجاد فایل های گزارش  و… را انجام می دهد و کاربر نیازی به انجام عملیات های اضافه تر ندارد.

Autodesk-AutoCAD-Electrical

در نرم افزار اتوکد امکان ایجاد تمپلیت برای مدارات نیز وجود دارد، برای مثال کاربر می تواند بخش یا بخش های مشترک مدارات خود را در بخش circuit builder نرم افزار ایجاد کرده و با یک کلیک آن بخش را به مدارات خود اضافه کند.

AutoCAD Electrical کلیه نیاز های طراح در رسم یک نقشه را رفع می کند. در این نرم افزار تمامی ویژگی های AutoCAD وجود دارد و کاربر می تواند توسط آن تمامی نقشه های الکتریکال + سایر نقشه های مورد نیاز را رسم نماید و آنها را در فرمت دلخواه ذخیره سازد.

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی ها اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب این نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.