معماری
خانه / نرم افزار / دانلود نرم افزار Tanner EDA 16.30| نرم افزار طراحی مدارات مجمتع

دانلود نرم افزار Tanner EDA 16.30| نرم افزار طراحی مدارات مجمتع

Tanner EDA ابزاری جهت طراحی آیسی های آنالوگ و mixed-signal ( آیسی های که در آنها هم بخش های آنالوگ وجود دارد و هم دیجیتال) و MEMS می باشد که طراحان توسط آن می توانند تمامی مراحل طراحی آیسی از طراحی اولیه گرفته و تا بررسی و تایید نهایی را به صورت یکپارچه و بدون نیاز به ابزار های اضافه انجام دهند. عملکرد این نرم افزار مورد تایید شرکت های بزرگ سازنده مدارات مجتمع بوده و فروش بیش از 25,000 نسخه از این نرم افزار در 67 کشور جهان گواهی بر این گفته است.

دانلود نرم افزار Tanner EDA

نرم افزار Tanner EDA تا قبل از سال 2015 به صورت مستقیم توسط شرکت Tanner Research تولید و به بازار عرضه می شد، در سال 2015 این شرکت توسط شرکت Mentor Graphics خریداری شد. توسعه این نرم افزار توسط Mentor Graphics قطعا باعث ایجاد ویژگی های جدیدی در نرم افزار می شود و در آینده شاهد برقراری ارتباط  میان این نرم افزار و سایر محصولات نرم افزاری Mentor Graphics خواهیم بود.

طراحی MEMS و IC با نرم افزار Tanner EDA:

MEMS مخفف Micro-Electro-Mechanical Systems (سیستم‌ های میکرو‌ الکترو مکانیکی )تلفیقی از اجزای مکانیکی و الکترونیکی است که در ابعاد بسیار کوچک (میکرون) بر پایه تکنولوژی ساخت آیسی ها ساخته می شود . میکروفون های MEMS که جدیدا در اغلب گوشی های تلفن همراه استفاده می شوند و اغلب سنسور های که یک کمیت مکانیکی نظیر فشار، شتاب، میدان مغناظیسی یا  …. را اندازه گیری می کنند، با تکنولوژی MEMS ساخته می شوند.

فناوری MEMS چیستروش طراحی MEMSIC مخفف integrated circuit مجموعه ای از قطعات الکترونیکی است که در ابعاد بسیار کوچک ( میکرون ) بر روی لایه ای از سیلیکون پیاده سازی می شود. ساخت MEMS و IC در دو مرحله طراحی نرم افزاری ( design and verification) و پیاده سازی سخت افزاری (fabrication) انجام می شود؛ برای طراحی MEMS و IC  با توجه به ساختار بسیار کوچک آنها ، الزاما باید از نرم افزار های کامیپوتری استفاده شود که Tanner EDA یکی از نرم افزاری مناسب برای این کار است.

روند طراحی آیسی های Analog/Mixed-Signal در Tanner EDA:

آموزش طراحی IC

 Tanner EDA دارای محیط طراحی شماتیک با نام Tanner S-Edit می باشد که شماتیک مدار مجتمع در آن رسم می شود؛ کار با محیط شماتیک نرم افزار ساده بوده و امکان نمایش مدار در حالت های SPICE, schematic, Verilog, Verilog-A and Verilog-AMS وجود دارد. کاربر همچنین می تواند مدارات رسم شده در نرم افزارهای همتراز که منطبق با فرمت های OpenAccess و EDIF هستند را به محیط شماتیک وارد کند.

نرم افزار طراحی ICبعد از رسم شماتیک، کاربر با استفاده از شبیه ساز Tanner T-Spice می تواند آنالیزهای اندازه گیری داده , parameter sweeping, Monte Carlo, DC/AC, و transient را بر روی مدار انجام دهد و شکل موج ها و اطلاعات data max, min, average, intersect, rms, over/undershoot, amplitude, error, crossing, delay, period, frequency, rise/falltime, jitter, pulse width, settling time, integral, derivative, duty cycle, and slew rate و… مربوط به مدارات مختلف را مشاهده کند.

شبیه سازی مدارات میکروالکترونیک

نرم افزار شبیه ساز مدارات میکروالکترونیکدر مرحله بعد کاربر با استفاده از Tanner L-Edit می تواند Layout آیسی خود را طراحی کند، این بخش از استانداردهای OpenAccess، Schematic-driven layout (SDL) و فایل های netlist  استفاده شده در T-Spice HSPICE, PSpice, structural Verilog, یا CDL پشتیبانی می کند و در آن ابزار های همچون DRC (چک کردن تطابق مدار با قوانین طراحی تعیین شده) برای بهینه سازی مدار وجود دارد. در این مرحله کاربر می تواند با استفاده از ابزار Tanner Place & Routeعملیات جایگذاری خودکار قطعات و مسیر کشی بین آنها را انجام دهد.

طراحی مدارات داخلی آیسی

نرم افزار تخصصی رشته الکترونیکدر آخرین مرحله طراحی کاربر باید با استفاده از Tanner-Calibre One IC verification suite آیسی ساخته شده را بررسی نموده و خطاهای موجود در آن را رفع نماید. این بخش از ابزارهای Calibre nmDRC جهت کسب اطمینان از قابل ساخت بودن layout  آیسی ، Calibre xRC جهت کسب اطمینان از عدم تاثیر اثر layout-dependent بر روی ویژگی های الکتریکی طراحی و Calibre nmLVS جهت بررسی منطبق بودن فایل layout  آیسی  با شماتیک آن تشکیل شده است. همچنین ابزارهای Calibre RVE و Calibre Interactive جهت نمایش گرافیکی نتایج تست ها، در دسترس کاربر قرار دارد.

شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری را در مورد Tanner AMS بدست آورید.

روند طراحی MEMS در Tanner EDA:

روند طراحی MEMS در Tanner EDA مشابه با طراحی IC بوده و کاربر می تواند در آن قطعاتی با ساختار مشترک MEMS و آیسی analog/mixed-signal طراحی کند. در این نرم افزار قطعات MEMS در زمینه های مکانیک، حرارات، الکترو استاتیک، مغناطیس، الکتریکال و فیلد قابل طراحی هستند.

نرم افزار طراحی MEMSمحیط طراحی MEMS در نرم افزار Tanner EDA دارای فابلیت های زیر می باشد:

 • طراحی مدل سه بعدی MEMS از روی فایل  layout
 • ادیتور layout قابل برنامه ریزی با قابلیت های مورد نیاز جهت طراحی MEMS نظیر رسم چند ضلعی
 • دارای قابلیت DRC (بررسی تطبیق طراحی با قوانین طراحی) برای قابل تولید بودن MEMS
 • شبیه سازی سطح سیستم برای طراحی آیسی و قطعات MEMS
 • طراحی اجزای هندسه تجسمی و لایه کامل
 • تولید خودکار مدل رفتاری قطعه MEMS
 • قابلیت وارد کردن و خارج کردن اطلاعات DXF با مرز باسازی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه طراحی MEMS و IC در نرم افزار Tanner EDA فیلم زیر را مشاهده کنید:

 ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار:

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این فایل مشاهده کنید.

سیستم مورد نیاز برای نصب Tanner EDA 16.30:

Supported System Requirements
Microsoft® Windows Windows 7, Windows 8, and Windows 8.1.
Red Hat® Linux 5 or Red Hat® Linux 6.
Intel® Pentium® 4 processor or Pentium 4 equivalent with SSE support
1 GB RAM
425 MB of available disk space with an additional 100 MB during installation
A video card with at least 64 MB of memory
3 button mouse
Recommended System Requirements
Microsoft® Windows 7 64-bit
Dual Core Intel® Xeon® 2.66 GHz or better processor for desktops
Intel® Core™ 2 Duo 2.00 GHz or better processor for laptops
It is recommended to get a computer with at least 2 cores and the fastest processor speed you can afford. Tanner Tools can take advantage of 2 cores/processors but not more. It is also recommended to get the fastest RAM you can afford.
4 GB RAM (more memory recommended if you use HiPer Verify)
1 GB of available disk space with an additional 100 MB during installation
A video card with at least 256 MB of dedicated memory
Microsoft® Intellimouse
1280 x1024 Resolution – True Color (24-bit)

توجه داشته باشید:

 • قبل از دانلود نرم افزار و استفاده از آن قوانین کپی رایت سایت را بخوانید.
 • فایل های فشرده دارای 7 درصد قابلیت ریکاوری هستند، در صورتی که در هنگام از حالت فشرده خارج سازی فایل با مشکل روبرو شدید، به این آدرس مراجعه کنید.
 • مشکلات خود در هنگام دانلود نرم افزار یا استفاده از آن را فقط در این بخش مطرح نمایید.
 • لطفا به هیچ عنوان لینک های دانلود را در سایت ها ،وبلاگ ها یا انجمن های دیگر قرار ندهید و کاربران خود را تنها به این صفحه هدایت کنید.( به چه دلیل ؟!)
 • nonlinear را به دوستان خود پیشنهاد کنید تا آنها نیز بتوانند از مطالب موجود استفاده کنند.

دانلود نرم افزار Tanner EDA 16.30:

وب سایت سازنده/انتشارات: Mentor, a Siemens Business
پســـــــــورد : ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس