نحوه ی استفاده از سایت / راهنمای دانلود

استفاده از سایت nonlinear.ir شامل سه مرحله زیر است:

1-یافتن فایل مورد نیاز:

جهت یافتن لینک دانلود و توضیحات مربوط به فایل مورد نظر خود، نام آن را در فیلد جستوجو، در سمت راست وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید. شما همچنین می توانید با مشاهده دسته بندی موضوعی موجود در نوار بالایی سایت، فایل مورد نظر خود را بیابید.

2-  دانلود فایل:

بعد از ورود به صفحه توضیحات نرم افزار مورد نظر، می توانید توضیحات مربوط به آن را مشاهده کرده و اطلاعات مفیدی را در موردش بدست آورید. برای مشاهده لینک دانلود نرم افزار باید بر روی تب “اطلاعات بیشتر و دانلود” کلیک کنید، در صورتی که نمی توانید این بخش را پیدا کنید، کلید ctrl و F را فشار دهید و کلمات “اطلاعات بیشتر و دانلود” را در متن جستوجو کنید، برای هر فایل قسمتی مانند تصویر زیر در صفحه توضیحات فایل وجود دارد:

بعد از کلیک کردن بر روی تب “اطلاعات بیشتر و دانلود” لینک دانلود نمایش داده می شود؛ همانطور که مشاهده می کنید، برای نرم افزارهای با حجم کمتر از 1 گیگابایت یک لینک دانلود و برای نرم افزارهای با حجم بیش از 1 گیگابایت چند لینک دانلود وجود دارد. شما باید تمامی فایل ها را دانلود کنید.

3-استفاده از فایل:

ابتدا نرم افزار winrar را بر روی کامیپوتر خود نصب کنید و سپس بر روی فایل دانلودی کلیک راست کرده و در منوی باز شده گزینه ی extract here را انتخاب کنید،با این کار فایل از حالت فشرده خارج شده و آماده استفاده می شود، فایل های با حجم بیش از 1 گیگابایت در چند بخش برای دانلود قرار گرفته است و شما باید تمامی بخش ها را دانلود نمایید.

برای استفاده از این فایل ها، تمامی بخش های دانلودی را در یک پوشه کپی کرده و سپس بر روی فایلی که در انتهای آن عبارت part1.rar وجود دارد کلیک راست کرده و در منوی باز شده گزینه ی extract here را انتخاب کنید،با این کار فایل از حالت فشرده خارج شده و آماده استفاده می شود:

منتظر بمانید، بسته به حجم نرم افزار، از حالت فشرده خارج شدن آن ممکن است چند دقیقه طول بکشد. در حین extract شدن فایل های چند بخشی، تمامی بخش ها را به صورت خودکار شناسایی شده و در نهایت فایل اصلی ایجاد می شود:

بعد از اینکه فایل از حالت فشرده خارج شد، به محل ذخیره آن رفته و فایل raedme.txt را پیدا کنید. اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نصب نرم افزار در فایل raedme.txt که در کنار فایل های موجود قرار دارد آورده شده است. برای ورود به صفحه ای که فایل را از آن دانلود کرده اید ، بر روی read more کلیک کنید.

how to use step5

معمولا فایل های حجیم موجود در سایت در یکی از حالت های زیر فشرده می شود:

  • سورس اصلی نرم افزار: بعد از extract فایل دانلودی، فایل setup.exe را در میان فایل ها پیدا کرده و مراحل نصب را مطابق فایل readme.txt که به همراه فایل ها وجود دارد یا توضیحات نصب نرم افزار که در صفحه ای که نرم افزار را از آن دانلود کردید، درج شده، دنبال کنید.
  • فایل ایمیج با پسوند iso: جهت استفاده از این فایل باید بر روی سیستم خود یک درایو مجازی نصب کنید. معمولا نرم افزار ساخت درایو مجازی در فایل های که از حالت فشرده خارج شده اند، با نام VirtualCloneDrive وجود دارد. در صورتی که نرم افزار ساخت درایو مجازی را نیافتید برای دریافت نرم افزار درایو مجازی کلیک کنید. بعد از نصب درایو مجازی، فایل ایمیچ را به آن وارد کرده و مراحل نصب را مطابق فایل readme.txt که به همراه فایل ها وجود دارد انجام دهید.
  • فایل با پسوند خاص: در صورت وجود چنین مواردی، نرم افزارهای مورد نیاز و روش استفاده از آن، به همراه فایل دانلودی وجود دارد .
  • کلیک راست کرده و در منوی باز شده گزینه ی extract here را انتخاب کنید،با این کار فایل از حالت فشرده خارج شده و آماده استفاده می شود،

winrar

اطلاعات بیشتر در مورد روش استفاده از فایل در فایل raedme.txt که در کنار فایل های موجود قرار دارد یا در صفحه ای که نرم افزار را از آن دانلود کردید آورده شده است .

تمامی نرم افزارهای موجود در سایت از سایت های مرجع نظیر sonsivri، rutracker و… تهیه شده اند و ما صحت نصب و عملکرد آنها را بررسی نکرده ایم، تمامی اطلاعاتی که در مورد نحوه نصب نرم افزار داریم در فایل readme.txt که در فایل دانلودی وجود دارد آورده شده است. در صورتی که در هنگام نصب یا استفاده از نرم افزارها با مشکلی روبرو شدید، می توانید با مراجعه به انجمن های تخصصی برق و الکترونیک نظیر eca یا ایران میکرو و ایجاد یک تاپیک جدید مشکل را با سایر کاربران در میان گذاشته و راه حل آن را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.