نحوه ی استفاده از سایت / راهنمای دانلود

استفاده از سایت nonlinear.ir شامل سه مرحله زیر است:

1-یافتن فایل مورد نیاز:

جهت یافتن لینک دانلود و توضیحات مربوط به فایل مورد نظر خود، نام آن را در فیلد جستوجو، در سمت راست وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید. شما همچنین می توانید با مشاهده دسته بندی موضوعی موجود در نوار بالایی سایت، فایل مورد نظر خود را بیابید.

2-  دانلود فایل:

بعد از ورود به صفحه توضیحات نرم افزار مورد نظر، می توانید توضیحات مربوط به آن را مشاهده کرده و اطلاعات مفیدی را در موردش بدست آورید. برای مشاهده لینک دانلود نرم افزار باید بر روی تب “اطلاعات بیشتر و دانلود” کلیک کنید، در صورتی که نمی توانید این بخش را پیدا کنید، کلید ctrl و F را فشار دهید و کلمات “اطلاعات بیشتر و دانلود” را در متن جستوجو کنید، برای هر فایل قسمتی مانند تصویر زیر در صفحه توضیحات فایل وجود دارد:

بعد از کلیک کردن بر روی تب “اطلاعات بیشتر و دانلود” لینک دانلود نمایش داده می شود؛ همانطور که مشاهده می کنید، برای نرم افزارهای با حجم کمتر از 500 مگابایت یک لینک دانلود و برای نرم افزارهای با حجم بیش از 500 مگابایت چند لینک دانلود وجود دارد. شما باید تمامی فایل ها را دانلود کنید.

3-استفاده از فایل:

بعد دانلود نرم افزار مورد نظر خود که در یکی فرمت های zip یا rar چند بخشی آپلود شده است می توانید آن را باز کرده و از آن استفاده کنید:

فایل های pdf: نرم افزار Adobe Reader را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده و بر روی فایل دانلودی دو بار کلیک کنید تا فایل باز شود.

فایل های .exe و چند بخشی: معمولا فایل های با حجم بیش از 500 مگابایت در این فرمت آپلود می شوند. برای استفاده از این فایل ها، تمامی بخش های دانلودی را در یک پوشه کپی کرده و سپس بر روی فایلی که در انتهای آن عبارت part1.exe وجود دارد دو بار کلیک کنید:

how to use step1

در صورتی که با شرایط استفاده از فایل های دانلودی از سایت nonlinear.ir” موافق هستید، در پنجره ای که باز می شود، بر روی کلید Accept کلیک کنید:

how to use step2

در صورت نیاز ، در پنجره بعدی با کلیک کردن بر روی کلید Browse محل ذخیره شدن فایل پس از خارج شده از حالت فشرده را تغییر دهید، سپس بر روی کلید Extract کلیک کنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود:

how to use step3
در صورتی که پنجره ای برای وارد کردن پسورد باز شد پسورد را مطابق مراحل درج شده در پاسخ سوال “من نرم افزاری را از سایت nonlinear.ir دانلود کردم، اما نمیدانم پسورد آن چیست؟” در نرم افزار وارد کنید.
منتظر بمانید، بسته به حجم نرم افزار، از حالت فشرده خارج شدن آن ممکن است چند دقیقه طول بکشد. در حین extract شدن فایل های چند بخشی، تمامی بخش ها را به صورت خودکار شناسایی شده و در نهایت فایل اصلی ایجاد می شود (به عنوان مثال از 3 فایل 500 مگابایت و یک فایل 150 مگابایت یک فایل با حجم تقریبی 1700 تا 2000 مگابایت حاصل می شود).

how to use step4بعد از اینکه فایل از حالت فشرده خارج شد، به محل ذخیره آن رفته و فایل raedme.txt را پیدا کنید. اطلاعات بیشتر در مورد روش استفاده از فایل در فایل raedme.txt که در کنار فایل های موجود قرار دارد آورده شده است. برای ورود به صفحه ای که فایل را از آن دانلود کرده اید ، بر روی read more کلیک کنید.

how to use step5

معمولا فایل های حجیم موجود در سایت در یکی از حالت های زیر فشرده می شود:

  • سورس اصلی نرم افزار: بعد از extract فایل دانلودی، فایل setup.exe را در میان فایل ها پیدا کرده و مراحل نصب را مطابق فایل readme.txt که به همراه فایل ها وجود دارد یا توضیحات نصب نرم افزار که در صفحه ای که نرم افزار را از آن دانلود کردید، درج شده، دنبال کنید.
  • فایل ایمیج با پسوند iso: جهت استفاده از این فایل باید بر روی سیستم خود یک درایو مجازی نصب کنید. معمولا نرم افزار ساخت درایو مجازی در فایل های که از حالت فشرده خارج شده اند، با نام VirtualCloneDrive وجود دارد. در صورتی که نرم افزار ساخت درایو مجازی را نیافتید برای دریافت نرم افزار درایو مجازی کلیک کنید. بعد از نصب درایو مجازی، فایل ایمیچ را به آن وارد کرده و مراحل نصب را مطابق فایل readme.txt که به همراه فایل ها وجود دارد انجام دهید.
  • فایل با پسوند خاص: در صورت وجود چنین مواردی، نرم افزارهای مورد نیاز و روش استفاده از آن، به همراه فایل دانلودی وجود دارد .

فایل های rar: ابتدا نرم افزار winrar را بر روی کامیپوتر خود نصب کنید و سپس بر روی فایل کلیک راست کرده و در منوی باز شده گزینه ی extract here را انتخاب کنید،با این کار فایل از حالت فشرده خارج شده و آماده استفاده می شود:

winrar

در صورتی که پنجره ای برای وارد کردن پسورد باز شد پسورد را مطابق مراحل درج شده در پاسخ سوال “من نرم افزاری را از سایت nonlinear.ir دانلود کردم، اما نمیدانم پسورد آن چیست؟” در نرم افزار وارد کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد روش استفاده از فایل در فایل raedme.txt که در کنار فایل های موجود قرار دارد یا در صفحه ای که نرم افزار را از آن دانلود کردید آورده شده است .

در صورتی که در هنگام دانلود و استفاده از مطالب سایت با مشکلی روبرو شدید به بخش پرسش و پاسخ مراجعه کرده و مشکل خود را در آنجا مطرح کنید.

3 نظر

  1. رمز تمامی فایل ها nonlinear.ir هست. من موندم بعضی ها با این سطح از هوش چطوری میتونن یه فایل رو دانلود کنن…

  2. وقت و اینترنت منو حرم کردی روی فایلت پسورت گذاشتی بدون رمز؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.