معماری
خانه / نرم افزار / دانلود NI Developer Suit 2016| نرم افزار LabVIEW و ماژول های کاربردی

دانلود NI Developer Suit 2016| نرم افزار LabVIEW و ماژول های کاربردی

نرم افزار LabVIEW و ماژول های کاربردی :

نرم افزار LabVIEW و ماژول های کاربردی آن از نرم افزارهای کاربردی در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، ریاضی و … می باشد که از محبوبیت ویژه ای در میان مهندسان برق و الکترونیک برخودار است. در این نرم افزار کاربران می توانند با استفاده از زبان گرافیکی G در واسط کاربری نرم افزار ( front panel) برنامه های خود را رسم نموده و سپس به انشار آنها در فرمت های مختلف بپردازند.

دانلود نرم افزار labview

LABVIEW با توسعه ی زبان گرافیکی G تحولی اساسی در برنامه نویسی ایجاد کرده است، در این نرم افزار کاربران می توانند بدون نیاز به هر نوع اطلاعات فنی از برنامه نویسی متنی، برنامه های خود را با استفاده از  بلوک دیاگرام های موجود رسم نمایند.

 • داده های ورودی به پورت های کامیپوتر را به منحنی، گراف و… تبدیل کنند.
 • توسط پورت های کامیپوتر یا کارت های DAQ  دستگاه های جانبی را کنترل نمایند.
 • داده های پیوسته و گسسته را به نرم افزار وارد کرده و تبدیلات مختلف ( نظر  فوریه ، Z ، لاپلاس و … ) را بر روی آن انجام دهند.
 • توسط ماژول های ارائه شده با کامپایلرهای مختلف ارتباط  برقرار کرده و خروجی آن را شبیه سازی نمایند.
 • کلیه نرم افزارهای که نوشتن آنها توسط زبان های متنی به روزها و ماه ها وقت نیاز دارد را در کمترین زمان ایجاد کنند.
 • و سایر ویژگی های که می توانید آنها را در  سایت سازنده ی  نرم افزار مشاهده نمایید.

بسته نرم افزاری NI Developer Suite:

شرکت National Instruments (تولید کننده نرم افزار) با توجه به درخواست مکرر مشتریان خود، اقدام به ارائه بسته نرم افزاری جدیدی به نام NI Developer Suite نموده است، این بسته نرم افزاری شامل نرم افزارهای اصلی این شرکت بوده و در آن کلیه درایوها، ابدیت ها و نرم افزارهای جانبی مورد نیاز برای کار با نرم افزار LabVIEW و ماژول های جانبی آن وجود دارد.

دانلود NI Developer Suitدر این آدرس لیست نرم افزارهای موجود در این بسته نرم افزاری آورده شده است، در زیر به معرفی برخی از نرم افزارهای موجود در این بسته پرداخته ایم:

نرم افزارNI LabVIEW:

Lab View (مخفف Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench )، یکی از نرم افزار مهندسی است که کاربران با استفاده از زبان مخصوص آن به نام زبان G می توانند در آن برنامه نویسی کنند. در زبان قدرمند G از بلوک دیاگرام ها برای نوشتن برنامه ها استفاده می شود، که این امر منجر به مشخص بودن مسیر برنامه و عدم پیچیدگی آن خواهد شد.

نرم افزار LabVIEW و ماژول های کاربردی

Labview تحولی اساسی و نوین در شیوه های زبانهای برنامه نویسی ایجاد کرده است. برنامه نویسان بدون نوشتن هیچ کدی برنامه های قدرت مندی را تنها با ابزارهای گرافیکی موجود در برنامه ایجاد می کنند. روش کار به این صورت است که تنها اشیاء را از پالتهای control و functions برداشته و در پنجره front panel قرار می دهیم و سپس به وسیله سیم کشی های صحیح آنها را به یکدیگر اتصال می دهیم. Labview یک زبان برنامه نویسی همه منظوره بوده و با آن میتوان کارهای برنامه نویسی شبکه ، پایگاه داده، ورودی و خروجی فایل و غیره را انجام داد.

دانلود نرم افزار لب ویو

LABVIEW در دو ورژن ۳۲ و ۶۴ بیت برای ویندوزهای ۳۲ و ۶۴ بیت ارائه شده است، کاربر می تواند بعد از نصب  آن، ماِژول جانبی آن را در  کنار آن نصب و استفاده نماید. در زیر توضیحات مروبط  به نرم افزار و ماژول های مختلف این نرم افزار را مشاهده می کنید:

ماژول NI LabVIEW Real-Time Module:

یکی از ماژول های ارائه شده برای نرم افزار لب ویو Real-Time Module است که توسط آن می توان واسط گرافیکی را برای پروژه های مختلف ایجاد کرد، در واقع این ماژول واسطی میان نرم افزار لب ویو و سخت افزارهای NI CompactRIO, NI Single-Board RIO, PXI, vision systems, or even third-party PCs است که به کاربر اجازه میدهد تا برنامه گرافیکی خود مانند سیستم های HMI ، واسط های گرافیکی چند منظوره و… را به سخت افزارهای مختلف اتصال دهد. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

دانلود ماژول های نرم افزار لب ویو

ماژول NI LabVIEW Database Connectivity Toolkit:

NI LabVIEW Database Connectivity Toolkit ابزاری برای توسعه ی برنامه های که در جمع آوری و پردازش اطلاعات کاربرد دارند می باشد، با استفاده از این ماژول می توانید به سادگی با پایگاه داده ی SQL (  مخفف structured query language ) ارتباط برقرار کرده و بدون نیاز به دانستن نحوه ی کار با آن اطلاعات خود را در آن ذخیره کرده یا از آن بخوانید. در این نرم افزار پایگاه داده می تواند Microsoft Access, SQL Server و Oracle باشد. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW Database Connectivity Toolkit

ماژول NI LabVIEW Report Generation Toolkit for Microsoft Office:

این ماژول به کاربران این امکان را می دهد تا از برنامه های خود گزارش های قابل ویرایش برای نرم افزارهای موجود در آفیس ماکروسافت ( ورد یا اکسل یا …) ایجاد کنند.  این گزارش می تواند شامل  هر چیزی همچون داده های پردازش شده توسط نرم افزار یا اطلاعات وارد شده در آن یا … باشد. کار با این ماژول بسیار ساده است و راه اندازی آن در مشخص کردن نوع داده و نحوه ی ثبت آن خلاصه می شود. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW Report Generation Toolkit for Microsoft Office

ماژول NI LabVIEW Touch Panel Module:

NI LabVIEW Touch Panel Module ابزاری برای توسعه ی برنامه ی HMI (واسط میان ماشین و انسان) می باشد. توسط این ابزار میتوانید واسطی نرم افزاری را برای نصب بر روی Windows CE و Windows XP  ماکروسافت جهت کنترل یک سخت افزار الکترونیکی ایجاد کنید.

این نرم افزار شامل بخش های مختلفی همچون پیکربندی شبکه ( برای مشخص کردن نحوه ی ارسال و دریافت داده ) ، آنالیز گر داده ، واسط کاربری قابل برنامه و… است، همچنین کاربر میتواند فایل  خروجی آن بر روی تجهیزات ساخته شده توسط شرکت NI ( NI CompactRIO, Compact FieldPoint, and Compact Vision System ) نصب کند. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW Touch Panel Module

ماژول NI LabVIEW PID and Fuzzy Logic Toolkit for Windows:

NI LabVIEW PID and Fuzzy Logic Toolkit for Windows الگوریتم ویژه ای را به پروژه های کنترلری شما اضافه می کند، با جمع آوری توابع کنترل PID (Proportional-Integral-Differential) و فازی در این toolkit و پردازش آنها در نرم افزار  LabVIEW شما می توانید به سرعت برنامه های خود را برای کنترل اتوماتیک توسعه دهید. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW PID and Fuzzy Logic Toolkit for Windows

ماژول NI LabVIEW FPGA Module:

NI LabVIEW FPGA Module ماژولی است که برای برنامه نویسی تراشه های FPGA و گسترش پروژه های مربوط به آنها ارائه شده است، در این ماژول کاربر می تواند برای تراشه های Xilinx  با زبان گرافیکی G برنامه بنوسد و آن را به تراشه منتقل کند. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW FPGA Module

ماژول NI LabVIEW Internet Toolkit:

Internet Toolkit به شما این امکان را می دهد تا برنامه های ایجاد شده توسط نرم افزار لب ویو را به اینترنت متصل  کنید و داده های پردازش شده توسط آنها را به موقعیت های دلخواه از طریق  پروتکل های FTP  و Telnet  یا با استفاده از Web browser و  implement SSL ارسال نموده یا اطلاعاتی را دریافت نمایید. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW Internet Toolkit

ماژول LabVIEW Robotics Module:

LabVIEW Robotics Module ماژولی  کاربردی در رباتیک میباشد، در این نرم افزار تمامی ابزار های مورد نیاز برای طراحی، شبیه سازی و  کنترل یک سیستم خودمختار وجود دارد. در این نرم افزار بیش از ۸۰۰۰ ابزار اندازه گیری برای وارد کردن داده های مجازی به محیط  شبیه سازی وجود دارد ، این ابزارها به کاربر امکان می دهد تا پروژه ی خود را محیطی مجازی که بسیار به واقعیت نزدیک است شبیه سازی نماید. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

LabVIEW Robotics Module

ماژول NI LabVIEW Embedded Module for ARM Microcontrollers:

این ماژول یکی از ابزارهای برنامه نویسی میکرو کنترلرهای ۳۲ بیتی مبتنی بر هسته ی ARM می باشد که کاربران در آن می توانند با زبان گرافیکی برای هسته های ARM7, ARM9 و  Cortex-M3  برنامه بنویسند، یکی از ویژگی ها بازر این نرم افزار سازگاری آن با کامپایلر قدرمند KEIL و قابلیت شبیه سازی پروژه های نوشته شده در آن میباشد. در این نرم افزار می توانید برنامه های خود بر روی بردهای Keil MCB2300 evaluation ، LM3S8962 evaluation ، Keil MCB2400 evaluation و… دیباگ نمایید. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.NI LabVIEW Embedded Module for ARM Microcontrollers

ماژول NI LabVIEW Control Design and Simulation Module:

NI LabVIEW Control Design and Simulation Module ماژولی برای طراحی و شبیه سازی سیستم های دینامیک، کنترل کننده های سطح بالا و ایجاد ارتباط میان سیستم های کنترل نرم افزار با سخت افزارهای جانبی میباشد. شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW Control Design and Simulation Module

ماژول NI LabVIEW Advanced Signal Processing Toolkit:

NI LabVIEW Advanced Signal Processing Toolkit ماژولی قدرمند برای کار با سیگنال ها میباشد، کاربران با استفاده از این ماژول میتوانند اعمال زیر را انجام دهند:

Wavelet and filter-bank design for short-duration signal characterization, noise reduction, and detrending
Time-series analysis — statistical analysis for description, explanation, prediction, and control
Time-frequency analysis — analytical, graphical tools for signals with evolving frequency content

شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

NI LabVIEW Advanced Signal Processing Toolkit

ماژول labview multisim connectivity toolkit beta:

نرم افزار مولتی سیم یکی از نرم افزار الکترونیک است که کاربران توسط آن می تواند مدارات مختلف الکترونیکی را تست و شبیه سازی  کنند. ماژول labview multisim connectivity toolkit beta این امکان رابه کاربران می دهد تا داده های خروجی نرم افزار مولتی سیم ( مانند اندازه و شکل  موج ولتاز ها و جریان و … ) را در نرم افزار لب ویو مشاهده نموده و با توجه به مقادیر و پارامتر های مختلف آن ( نظیر دامنه ، اندازه و … ) پروسه های متناظری را انجام دهند .شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید.

labview multisim connectivity toolkit beta

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار:

این مجموعه شامل تعداد نرم افزار است که با مراجعه به این آدرس و کلیک کردن روی عنوان هر نرم افزار می توانید از ویژگی های اضافه شده به آن اطلاع پیدا کنید.

سیستم مورد نیاز برای نصب NI Developer Suite 2016:

اطلاعات مربوط به سیستم مورد نیاز برای نصب این نرم افزار در  این آدرس آورده شده است.

توجه داشته باشید:

 • قبل از دانلود نرم افزار و استفاده از آن قوانین کپی رایت سایت را بخوانید.
 • فایل های فشرده دارای 7 درصد قابلیت ریکاوری هستند، در صورتی که در هنگام از حالت فشرده خارج سازی فایل با مشکل روبرو شدید، به این آدرس مراجعه کنید.
 • مشکلات خود در هنگام دانلود نرم افزار یا استفاده از آن را فقط در این بخش مطرح نمایید.
 • برای استفاده از این نرم افزار ابتدا هسته ی اصلی آن (LabVIEW xxxx_32bit برای  ویندوز 32 بیتی  و LabVIEW_xxxx_64bit برای  ویندوز  64 بیتی ) را دانلود کرده و آن را نصب  نمایید. سپس  ماژول های و Toolkit مورد نیاز خود را نصب  کنید و در نهایت با استفاده از NI Li_cense Ac_tivator نرم افزار و ماژول های نصب شده را فعال کنید.
 • در صفحه دانلود به نام فایل ها دقت کنید، این نرم افزار در سه DVD ارائه شده که ما آنها را به صورت مجزا برای دانلود قرار داده ایم، نرم افزار  LabVIEW در DVD شماره یک و ماژول ها و TOOLKIT ها در DVD شماره 2 و 3 قرار دارند. برای استفاده از نرم افزار ابتدا DVD شماره یک را دانلود کرده و در صورت نیاز دو DVD دیگر را دانلود کنید.
 • محتوای DVD شماره دو و سه فقط از طریق نرم افزار اجرا شده از روی DVD شماره یک در دسترس خواهد بود. (برای استفاده از این دو DVD حتما باید DVD شماره یک دانلود شود).
 • نمونه مثال های عملی نرم افزار لب ویو را در  این لینک مشاهده کنید.
 • لطفا به هیچ عنوان لینک های دانلود را در سایت ها ،وبلاگ ها یا انجمن های دیگر قرار ندهید و کاربران خود را تنها به این صفحه هدایت کنید .( به چه دلیل ؟!)
 • nonlinear را به دوستان خود پیشنهاد کنید تا آنها نیز بتوانند از مطالب موجود استفاده کنند.

دانلود کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس