دانلود نرم افزار Keil MDK-ARM V5.29|نرم افزار برنامه نویسی میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته ARM

Keil MDK-ARM یکی از نرم افزارهای برنامه نویسی است که کاربران در آن می تواند به زبان های c و c++ و اسمبلی برای میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته ARM برنامه بنویسند. این نرم افزار که از واسط کاربری µVision و کامپایلر ARM C/C++ Compiler (armcc) استفاده می کند و دارای قابلیت های بیشتری نسبت به سایر کامپایلرهای میکرو کنترلرهای مبتنی بر هسته  ARM است.

mdk_500px

برخی از قابلیت های نرم افزار:

 1. پشتیبانی از هسته های Cortex-M, Cortex-R4, ARM7, and ARM9 و…
 2. Industry-leading ARM C/C++ Compilation Toolchain
 3. دارای شبیه ساز، دیباگر و IDE پیشرفته
 4. دارای سیستم عامل بلادرنگ اختصاصی با قابلیت مشاهده سورس ( RTX )
 5. کلاس های برنامه نویسی مختلف برای  کار با شبکه TCP/IP دستگاه های USB و..
 6. مجهز به کتابخانه های پشرفته  GUI برای نوشتن برنامه های  گرافیکی
 7. پشتیبانی از دیباگرها و پروگرامرهای مختلف همچون U-LINK و J-LINK و.. جهت برنامه ریزی میکروکنترلر و اشکال یابی برنامه
 8. و سایر ویژگی های که می توانید آنها را در این صفحه مشاهده کنید.

مروری بر نرم افزار:

Keil MDK-ARM از بیش از 3200 میکروکنترلر مبتنی بر هسته ARM که توسط بیش از 20 شرکت مختلف تولید شده است، پشتیبانی می کند. شرکت تولید کننده نرم افزار Keil جهت کاهش حجم نرم افزار، کتابخانه ها و فایل های مورد نیاز برای محصولات هر شرکت را در فایل های به نام Pack در دسترس کاربران قرار داده است. بعد از نصب نرم افزار، پنجره Pack installer باز می شود و کاربر باید Pack میکروکنترلرهای مورد نظر خود را به نرم افزار وارد کند ( با انتخاب گزینه Import از منوی file ) یا با اتصال به ایترنت آنها را دانلود نماید. مثلا فردی که با میکروکنترلرهای شرکت ATMEL کار می کند، کافی است Pack مربوط به این میکروکنترلرها دانلود کند، در این حالت فضای هارد کامیپوتر کاربر با فایل های مروبط به میکروکنترلرهای شرکت های دیگر اشغال نشده و سرعت عملکرد نرم افزار کاهش نمی یابد.

KEIL INSTALL PACKبعد از نصب کردن Pack های مورد نیاز، کاربر می تواند با ایجاد یک پروژه جدید برنامه خود را بنویسد. در محیط Keil MDK-ARM امکان کار بر روی چند پروژه به صورت همزمان وجود داشته و در حین ایجاد کردن پروژه جدید، نرم افزار اطلاعات اصلی پروژه نظیر میکروکنترلر مورد استفاده، فرکانس کاری میکروکنترلر، روش اشکال یابی برنامه (نرم افزار یا سخت افزاری ) و… را از کاربر دریافت می کند؛ کاربر همچنین می تواند در فایل Startup که برای هر پروژه به صورت خودکار ایجاد می شود تنظیمات اصلی میکروکنترلر نظیر تنظیمات واحد Reset Controller و تنظیمات Watchdog Timer و… بدون نیاز به کد نویسی انجام دهد.

uvision_rteواسط کاربری Keil MDK-ARM دارای امکاناتی نظیر Dynamic Syntax Checking و Code Completion و Function Parameter  و… میباشد. قابلیت Dynamic Syntax Checking شکل املایی و ساختاری دستورات را چک می کند، مثلا در صورتی که مانند تصویر زیر در دستور شرطی IF به جای == از = استفاده شود، پیغام هشداری در بالای دستور مذکور نمایش داده می شود؛ با وجود قابلیت Code Completion نیازی نیست دستورات را حفظ کنید، برای نوشتن یک دستور کافی است چند حرف اول آن را تایپ کنید تا ویرایشگر تمامی دستوراتی که با حروف تایپ شده شروع می شوند را به شما نمایش دهد؛ از قابلیت Function Parameter برای نمایش اطلاعات مروبط به متغیرها و سنبل ها استفاده میشود، با نگه داشتن موس بر روی متغیرهای استفاده شده در برنامه می توانید اطلاعات مروبط به آنها را مشاهده کنید.

uvision_ideبعد از نوشتن برنامه و کامپایل کرد آن می توانید کد ماشین تولید شده را توسط پروگرامرهای U-LINK و J-LINK و… به میکروکنترلر منتقل کرده و آن را اشکال یابی کنید. اشکال یابی به صورت نرم افزاری ( با استفاده از شبیه ساز داخلی نرم افزار) یا به صورت سخت افزاری (توسط پروگرامرهای U-LINK و J-LINK و…) قابل انجام است. در بخش شبیه سازی و اشکال یابی، امکان مشاهده مقدار رجیسترها، مقدار متغیرها، وضعیت پایه های ورودی/خروجی و… وجود دارد و کاربر می تواند برنامه را به صورت خط به خط یا تابع به تابع اجرا کند.

KEIL3

دانلود کنید:

 • ویژگی های نسخه جدید
 • سیستم مورد نیاز برای نصب 
 • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این آدرس مشاهده کنید.

Minimum Hardware Requirements

 • 1 GHz 32-bit or 64-bit processor
 • 2 GB of system memory (RAM)
 • 3 GB of available disk space

Recommended Hardware Requirements

 • 2+ GHz 64-bit processor
 • 4 GB of system memory (RAM)
 • 6 GB of available disk space
 • 2 Mpbs or higher Internet connection for software activation, product updates and online services like the PackInstaller

Supported Operating Systems

32-bit and 64-bit variants of Microsoft Windows are supported:

  • Windows 10 Home,Pro, Enterprise, Education
  • Windows 8, 8.1 , Pro, Enterprise
  • Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate
  • Windows Vista Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate

Software will be tested against the latest revision (Service Pack) supplied by Microsoft (e.g. Windows 7 SP1). Beta Releases or Release Candidate versions of Windows are not recommended for productive use.

ورژن نرم افزار: 5.29

اطلاعات بیشتر: سایت keil

کتاب ها و مطالب آموزشی: کتاب های آموزش میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته ARM

Download “Keil MDK-ARM” MDK529_nonlinear.ir.rar – 1530 بار دانلود شده است – 806 مگابایت

پسورد فایل:nonlinear.ir

بعد از دانلود نرم افزار حتما Pack های مورد نیاز خود را از این آدرس (برای هسته های  ARM7, ARM9 ، Cortex-R و Cortex-M ) و این آدرس(برای هسته های جدید) دانلود کنید، بدون Pack ها امکان استفاده از نرم افزار وجود نخواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.