دانلود نرم افزار Flowcode 8 |نرم افزار برنامه نویسی میکروکنترلر با فلوچارت

شرکت ماتریکس مدیا یکی از تولید کننده گان نرم افزار برنامه نویسی میکروکنترلری میباشد که علاوه بر تولید نرم افزار در زمینه تولید بردهای آموزشی، ماژول های رباتیک، کتاب و محصولات آموزشی نیز فعالیت دارد. Flowcode نام بسته نرم افزاری این شرکت است که توسط آن می توان برای میکروکنترلرهای PIC شرکت میکروچیپ (میکروکنترلرهای 8 و 16 و 32 بیتی) و میکرو کنترلرهای AVR شرکت اتمل و میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته ی ARM به زبان گرافیکی فلوچارت برنامه نوشت.

بررسی محیط نرم افزار Flowcode:

بعد از اجرا کردن نرم افزار Flowcode، باید یک پروژه جدید ایجاد کرده و میکروکنترلری که قصد برنامه نویسی برای آن را دارید انتخاب کنید، این کامپایلر از میکروکنترلرهای سری PIC، AVR و برخی از میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته ARM پشتیبانی می کند. برنامه نویسی در Flowcode با اتصال بلوک های گرافیکی به یکدیگر انجام می شود.

با برنامه نویسی گرافیکی میتوان در کمترین زمان سخت افزارهای جانبی از قبیل ۷-segment displays, LCD displays, Zigbee RF devices, TCP/IP modules و سایر موارد را راه اندازی نمود. کدی که فلوکد برای برنامه ریزی میکرو کنترلر تولید میکند معتبر بوده و بدون باگ و اشکال می باشد.

در این نرم افزار امکان شبیه سازی برنامه نوشته شده وجود دارد و در صورت نیاز می توانید برنامه ای را که با بلوک ها نوشته اید به زبان c تبدیل کنید.وجود راهنمای قدرتمند و وجود مثال برای راه اندازی اکثر بخش ها یادگیری مراحل کار را ساده تر می کند.

نرم افزار flowcode دارای کتابخانه های مختلفی جهت راه اندازی ماژول ها، بخش های جانبی میکروکنترلر و بردهای آموزشی نظیر Arduino و Raspberry Pi است، برای استفاده از این کتابخانه ها کافی است آنها را منوی مربوطه انتخاب کرده و به برنامه اضافه نمایید، سپس متغیرهای مخصوص آنها را در برنامه مقدار دهی کنید. در نرم افزار flowcode تمامی ماژول ها از قبل راه اندازی شده و کاربر فقط باید داده های ورودی را به آنها ارسال کرده و داده های خروجی آنها را بخواند. در جدول زیر لیست برخی از توابع و کتابخانه ها و ماژول های پشتیبانی شده در نرم افزار آورده شده است:

Bluetooth CAN CAN 2
FAT Graphical LCD GPS GSM
I2C Master IrDA LED Matrix LIN Master
LIN Slave MIDI Quad Encoder RC5
RF RFID RS232 Servo
Speech SPI Legacy Stepper TCP IP
USB HID USB Serial USB Slave Webserver
Wireless LAN Zigbee DSP Abs DSP Add
DSP Control DSP Delay DSP FFT DSP Filter
DSP Freq Generator DSP Input DSP Inverse FFT DSP Kalman Filter
DSP Output DSP Scale DSP System SIM Serial Comms
SIM TCP Comms SIM 3D Printer SIM G Code Parser SIM Velleman KS8055
SIM PicoScope SIM FTDI Parallel SIM FTDI Serial PWM

SCADA نام بخشی از نرم افزار است که توسط آن کاربر می تواند واسط گرافیکی مبان انسان و ماشین (HMI) را طراحی کرده و با استفاده از میکروکنترلر دلخواه و LCD گرافیکی آن را به صورت عملی پیاده سازی کند.

توجه: برای برنامه نویسی حرفه ای، بهتر است از کامپایلرهای که از زبان های متنی پشیتبانی می کنند استفاده کنید. کامپایلرهای قدرمندی مانند MPLAB برای میکروکنترلر های PIC، کامپایلر های KEIL و IAR برای میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته ARM و کامپایلرهای اتمل استدیو و IAR و… برای AVR که لینک دانلود آنها در سایت وجود دارد.

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

– Processor: 1Ghz or faster
– RAM: 1Gb or more
– HDD Space: 1-4Gb (toolchain dependant)
– OS: 32 or 64bit Windows 7, 8, 8.1 or 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.