معماری
خانه / نرم افزار / دانلود DIY Layout Creator 3.28.0|نرم افزار طراحی مدار بر روی فیبر مدار چاپی سوراخ دار و بِردبُرد

دانلود DIY Layout Creator 3.28.0|نرم افزار طراحی مدار بر روی فیبر مدار چاپی سوراخ دار و بِردبُرد

حتما تا کنون با فیبرهای سوراخ دار و بِردبُرد کار کردید؛ معمولا این قطعات برای ساخت مدارات آزمایشی، زمانی که طراح وقت کافی برای ساختن فیبر مدار چاپی ندارد، استفاده میشوند.

فیبرهای سوارخ دار دارای سوراخ های همترازی هستند که کاربران میتوانند مدارات خود را به صورت موقت بر روی آن مونتاژ کنند، این فیبر ها یک بار مصرف بوده و پس از یک بار استفاده ، امکان استفاده مجدد از فیبر یا قطعات مونتاژ شده بر روی آن وجود ندارد.

250-500x500

از بِردبُرد نیز میتوان جهت مونتاژ مدارات استفاده کرد، این قطعه دارای تعدادی اتصال همتراز مطابق تصویر زیر است که کاربر میتواند با نصب قطعات در داخل سوارخ های آن ، با استفاده از اتصالات افقی یا عمودی ، مدار خود را مونتاژ کند.

breadboard

بعد از تست مدار مونتاژ شده بر روی بِردبُرد، کاربر میتواند قطعات را از روی بِردبُرد جدا کرده و از بِردبُرد و قطعات برای مدارات دیگر استفاده کند.

مونتاژ مدار بر روی بِردبُرد و فیبر سوراخ دار دارای مشکلات زیادی همچون زیاد شدن حجم سیم کشی ها، ناتوانی در عیب یابی مدار، امکان اتصال ناصحیح قطعات و… میباشد که کاربر میتواند با استفاده از نرم افزار DIY Layout Creator تا حدودی زیادی آنها را رفع کند. DIY Layout Creator نرم افزاری رایگان جهت طراحی شماتیک است که توسط  آن میتوانید مدار خود جهت نصب بر روی بِردبُرد یا فیبر سوراخ دار طراحی  کنید، در این نرم افزار امکان طراحی شماتیک مدارات الکترونیک نیز وجود دارد.

کار با این نرم افزار بسیار ساده است و طراحی مدار با آن باعث  صرفه جوی در وقت و هزینه شما خواهد شد. برای شروع به کار در محیط نرم افزار، ابتدا باید از تَب  board ، بِردبُرد یا نوع فیبر سوراخ داری که قصد مونتاژ مدار بر رویش دارید را انتخاب کنید:

diylc 1

در مرحله بعد، به تَب های schematics و semiconductors و electromechanical و guitar و passive رفته و قطعات مورد نیاز را در مکان مناسب فیبر یا بِردبُرد قرار دهید، برای قفل کردن لایه ها ( ثابت نگه داشتن بِردبُرد یا قطعات یا مسیرها یا …) گزینه مناسب را از منوی layers انتخاب کنید:

diylc 1

برای چرخاندن قطعات یا حذف آنها، بر رویشان راست کلیک کرده و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

diylc 1

در این مرحله نیازی به جایگذاری دقیق قطعات نمی باشد، در ادامه کار میتوانید قطعات را اضافه یا حذف کنید و محل آنها را تغییر دهید. بعد از جایگذاری قطعات به تَب connectivity رفته و مسیر کشی بین قطعات را انجام دهید، بعد از جایگذاری سیم ها، میتوانید با کلیک کردن بر روی آنها رنگشان را تغییر دهید، شما همچنین میتوانید با انتخاب گزینه های موجود در تَب misc توضیحاتی را برای اتصالات یا قطعات یا … درج کنید.

diylc 1

 

 

در مرحله آخر، میتوانید با انتخاب گزینه های موجود در منوی فایل، مدار طراحی شده را در فرمت png یا pdf یا … ذخیره کنید و از روی آن مدار خود را بر روی برد برد یا فیبر سوراخ دار مونتاژ کنید.

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار:

[Bug Fix] Issue with dragging multiple components
[Bug Fix] Issue with component selection
[New Feature] Select all within a layer

سیستم مورد نیاز برای نصب DIY Layout Creator 3.28.0:

این نرم افزار بر روی نسخه های مختلف سیسم عامل ویندوز قابل نصب است، برای اجرای صحیح نرم افزار باید Java JRE/JDK 1.6.0_10 or newer بر روی سیستم نصب باشد.

توجه داشته باشید که :

  • قبل از دانلود نرم افزار و استفاده از آن قوانین کپی رایت سایت را بخوانید.
  • نرم افزار DIY Layout Creator رایگان است، آخرین نسخه آن را میتوانید از این آدرس نیز دانلود کنید.(در آدرس مذکور نسخه OSX نیز وجود دارد)
  • فایل های فشرده دارای 7 درصد قابلیت ریکاوری هستند، در صورتی که در هنگام از حالت فشرده خارج سازی فایل با مشکل روبرو شدید، به این آدرس مراجعه کنید.
  • مشکلات خود در هنگام دانلود نرم افزار یا استفاده از آن را فقط در این بخش مطرح نمایید.
  • لطفا به هیچ عنوان لینک های دانلود را در سایت ها، وبلاگ ها یا انجمن های دیگر قرار ندهید و کاربران خود را تنها به این صفحه هدایت کنید. ( به چه دلیل ؟!)
  • nonlinear را به دوستان خود پیشنهاد کنید تا آنها نیز بتوانند از مطالب موجود استفاده کنند.
وب سایت سازنده/انتشارات: DIY Fever
پســـــــــورد : ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس