دانلود نرم افزار DIALux evo 9|نرم افزار محاسبات روشنایی

نرم افزار DIALux یکی از نرم‌افزارهای محاسبات روشنایی فنی (Outdoor و Indoor) می‌باشد که محاسبات آن با توجه به روشهای مرسوم و فرمولهای پیشنهادی که در استاندارد DIN توصیه گردیده انجام می‌پذیرد.
پشتیبانی از استاندارد های جهانی و پشتیبانی از محصولات شرکت های مطرح در زمینه تولید لامپ های روشنایی باعث گردیده که محاسبات و داده های خروجی‌ این نرم‌افزار از دقت و کیفیت مناسبی برخوردار باشد و کاربر بتواند با تکیه بر آنها پروژه های روشنایی و نورپردازی خود را به بهترین شکل  انجام دهد .

DX_Banner_01

در DIALux محاسبات روشنایی به سه گروه روشنایی داخلی ( داخل ساختمان ) روشنایی خارجی ( بیرون ساختمان ) و روشنایی خیابانی تقسیم بندی می شود که  کاربر با توجه به مکانی که قصد نوررسانی یا نور پردازی آن را دارد، باید یکی از گزینه های موجود در منوی استارت برنامه را انتخاب نماید. برای راحتی کاربران در این نرم افزار قابلیت ویزارد نیز تعبیه شده است که کاربر میتواند با استفاده از آن تنظیمات پروژه خود را 4 تا 10 مرحله انجام دهد.

diulux1

بعد از مشخص شدن نوع پروژه کاربر باید محیط مورد نظر خود( اتاق، خیابان، جلوی ساختمان، گاراژ و..) را در نرم افزار رسم کند، در کتابخانه های قدرتمند نرم افزار DIALux تمامی المان های مورد نیاز برای تهیه نمای تک بعدی و سه بعدی مکان وجود دارد، دیوارهای آجری و شیشه ای، درب و پنجره با ابعاد مختلف، لوزام منزل ( میز و صندلی و مبل  و.. ) ، درخت و… از جمله المان های موجود در کتابخانه است.

dilux2

بعد از طراحی نسخه تک بعدی و سه بعدی مکان نوبت به جایگزاری لامپ های روشنایی ( برای روشنایی داخلی ) یا تیرهای چراغ برق یا پروژکتورهای  led و لامپی یا …. ( برای روشنایی خارجی ) می رسد. برای انجام دادن این کار از پلاگین های نرم افزار DIALux استفاده میشود، این پلاگین ها توسط شرکت های تولید کننده لامپ های روشنایی تهیه و به نرم افزار اضافه شده اند، شما باید با توجه به لامپ های موجود در بازار، پلاگین دلخواه را انتخاب کرده و با استفاده از قطعات موجود در آن جایگزاری لامپ ها را به صورت دستی یا خودکار انجام دهید. بعد از جایگزاری لامپ ها می توانید نور پردازی ایجاد شده را به صورت سه بعدی مشاهده کرده و در صورت نیاز  مکان لامپ ها را تغییر دهید .

DILUX3

اطلاعات نرم افزار  DIALux به سادگی قابل ویرایش بوده و کاربر می تواند در هر زمان که بخواهد بخش یا تمام پروژه را تغییر دهد.

نرم افزار DIALux  همکنون در دو نسخه DIALux و DIALux evo در دسترس شما قرار دارد:

  • DIALux برای انجام محاسبات روشنایی روز (Daylight calculation ) ، روشنایی اضطراری، روشنایی خیابانی و انجام محاسبات پیچیده مانند روشنایی ورزشگاه و سایر مکان های بزرگ مناسب است.
  • DIALux evo برای انجام روشنایی داخلی و خارجی ساختمان ها و به طور کلی  انجام محاسبات روشنایی و نورپردازی برای مکان های کوچک که نیاز به درج جزئیات بیشتری دارند، مناسب است.
  • در DIALux evo  ویژگی های DIALux ( انجام محاسبات روشنایی روز (Daylight calculation )، روشنایی اضطراری، روشنایی خیابانی)  وجود ندارد و از آن فقط میتوان برای طراحی روشنایی داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مطالب این صفحه را مطالعه نمایید.

تصویر رندر شده از روشنایی یک مکان بزرگ ( نمایشگاه آثار هنری ) و یک مکان کوچک (اتاق) با نرم افزار DIALux evo

evo DIALux evo-01

تصویر رندر شده از روشنایی یک مکان بزرگ ( نمایشگاه آثار هنری ) و یک اتاق ( روشنایی داخلی ) با نرم افزار DIALux

DIALux 410_01 d4

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن های مختلف نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

CPU with SSE2-support 4 GB RAM (min. 2GB), OpenGL 3.2 graphics card
(1 GB RAM), Windows 7/8.1/10 (32/64 bit), Resolution min. 1024 x 768 px

ورژن نرم افزار: 9

اطلاعات بیشتر: سایت DIAL GmbH

کتاب ها و مطالب آموزشی: آموزش این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید(آموزش 86 صفحه ای نرم افزار/مترجم:سحر محمدی).

Download “DIALux evo” DIALux_evo_9.0_nonlinear.ir.rar – 1064 بار دانلود شده است – 425 مگابایت

پسورد فایل:nonlinear.ir

در سال 2012 نرم افزار DIALux در دو نسخه DIALux و DIALux evo  منتشر شده است. در نسخه DIALux evo تمامی توابع DIALux وجود ندارد، اما به دلیل بهینه سازی های صورت گرفته، سرعت این نرم افزار برای رندر ( rendering) تصاویر افزایش یافته و ویژگی های جهت ایجاد مدل های پیچیده از ساختمان ها و انجام محاسبات روشنایی پیچیده به آن اضافه شده است. از ورژن 4.12 به بعد تمامی قابلیت های DIALux  به جز طراحی روشنایی اضطراری، روشنایی مجتمع ورزشی و ایجاد فیلم در DIALux evo ایجاد شده و کاربران می توانند از DIALux evo  به جای DIALux استفاده کنند. در صورتی که شما از DIALux evo  با نسخه پایین تر  از 8.2 در کنار DIALux استفاده می کنید، با استفاده از ورژن جدید دیگر نیازی به نصب DIALux نخواهید داشت.

در فایل دانلودی فقط نرم افزار DIALux evo  وجود دارد برای دانلود DIALux به سایت اصلی نرم افزار مراجعه کنید.

برای دانلود پلاگین ها و گاتالوگ های نرم افزار به این آدرس بروید و بر روی تصویر کمپانی مورد نظر خود کلیک کنید تا به صفحه دانلود در سایت آن شرکت وارد شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.