دانلود نرم افزار CST Studio Suite 2020.01 SP1|نرم افزار آنالیز و طراحی الکترومغناطیس

با عبور دادن جریان الکتریکی از یک سیم مسی، در اطراف آن نیرویی به وجود می آید که به آن میدان مغناطیسی گفته می شود. میدان مغناطیسی عاملی است که باعث جذب یا دفع الکترون ها و پروتون های موجود در مواد می شود، این نیرو در زمین به صورت طبیعی وجود داشته و ما آن را با نام نیروی مغناطیسی (مثلا نیروی بین قطب ها) می شناسیم؛ در برق، مغناطیس که بهتر است به آن الکترومغناطیس بگوییم، زیر بنای  همه چیز است، این نیرو دارای ابعاد مثبت و منفی مختص به خود است ؛ موبایل، ژنراتور ، موتور، ترانس، رادیو، تلویزیون و… از اصل ساده مغناطیس پیروی کرده و عمل کرد آنها بر همین مبنا میباشد. نویزهای  الکتریکی (که تاثیر بدی بر مدارات الکترونیک دارند )، تاثیر بد امواج بر بدن موجودات زنده و… از جمله مضرات پدیده الکترومغناطیس هستند.


CST STUDIO SUITE نرم افزار قدرمند  شبیه سازی الکترومغناطیس؛ حاصل سالها تحقیق و تجربه کارآمد و موثر در زمینه شبیه سازی عددی میدان های الکترومغناطیسی، طراحی انواع آنتن و مدارات فرکانس بالا بوده و هر دستگاه یا قطعه ای  که در یک فرکانس خاص کار  میکند، می تواند در این نرم افزار طراحی و بهینه گردد.

cst_appliction

CST STUDIO SUITE از ماژول های زیر تشکیل شده است:

CST MICROWAVE STUDIO® (CST MWS):

CST MWS ابزاری ویژه برای شبیه سازی سه بعدی EM (الکترومغناطیسی -Electromagnetic) قطعات فرکانس بالا می باشد، این ابزار اولین انتخاب گروه های تحقیقاتی در زمینه شبیه سازی قطعات فرکانس بالا نظیر آنتن ها، فلیتر، مدارات کوپلر، ساختار های چند لایه با تاثیرات EMC و SI است.

CST DESIGN STUDIO™(CST DS):

CST DESIGN STUDIO محیطی گرافیکی جهت طراحی شماتیک سیستم های الکترومعناطیسی است، در این بخش کاربر می تواند با استفاده از قطعات مداری نظیر مقاومت، ترانزیستور، خازن و… یا مدل های Ibis یا Touchstone مدار مورد نیاز برای ماژول های CST MICROWAVE STUDIO®, CST PCB STUDIO®, یا CST CABLE STUDIO® را طراحی کند. کلیه مدارات طراحی شده در CST DESIGN STUDIO به عنوان یک بلوک در ماژول های ذکر شده قابل استفاده هستند.

DESIGN STUDIOi

CST EM STUDIO® (CST EMS):

CST EM STUDIO برای شبیه سازی الکترومغناطیسی دستگاه های ثابت و فرکانس پایین نظیر موتور، ژنراتور، سنسور، ترانسفورماتور های اندازه گیری، قطعات الکترونیکی و… استفاده می شود. در این ماژول می توان تاثیر فرکانس های مختلف بر روی اجزای دستگاه تحت تست را مشاهده کرد.

cst-ems

CST PARTICLE STUDIO® (CST PS):

CST PARTICLE STUDIO به صورت تخصصی جهت شبیه سازی سه بعدی میدان های الکترومغناطیسی ارائه شده است، این ماژول در کاربردهای نظیر طراحی magnetrons، تنظیم  electron tubes و مدل سازی منابع particle و قطعات شتاب دهنده ( accelerator component) بسیار کارآمد است.

CST MPHYSICS® STUDIO (CST MPS):

CST MPHYSICS ماژولی پرقدرت و کاربر پسند جهت انجام آنالیز استرس دما و استرس مکانیکی بر روی قطعات است، این ماژول با سایر ماژول های موجود در نرم افزار  CST STUDIO SUITE در ارتباط بوده و کاربر می تواند ضمن انجام آنالیز های مورد نیاز توسط ماژول های CST MICROWAVE STUDIO®, CST EM STUDIO® و CST PARTICLE STUDIO® تاثیرات دما و تنش مکانیکی که بر اثر میدان های فرکانس بالا یا عبور جریان یا … در قطعه ایجاد میشود را آنالیز کند. 

CST PCB STUDIO® (CST PCBS):

CST PCB STUDIO ماژولی کاربردی جهت انجام آنالیز های signal integrity (SI), power integrity (PI) و electromagnetic compatibility (EMC) بر روی فیبرهای مدار چاپی (PCB) مربوط به مدارات فرکانس بالا می باشد، توسط این ماژول کاربر می تواند فایل های PCB خروجی نرم افزار  های همچون Cadence, Mentor Graphics, Zuken و Altium را آنالیز کرده و تست های ذکر را بر روی مسیر های مسی موجود بر روی فیبر انجام دهد.

cst-pcbs

CST CABLE STUDIO (CST CS):

CST CABLE STUDIO جهت انجام آنالیز های signal integrity (SI), conducted emission (CE), radiated emission (RE), and electromagnetic susceptibility (EMS) بر روی سیستم های پیچیده و بزرگی که در آنها تعداد زیادی کابل وجود دارد، ارائه شده است. در این ماژول امکان نمایش کابل و سیگنال موجود در آن به صورت دو و سه بعدی وجود دارد و کاربر می تواند نقشه های خود را از نرم افزار های عمومی MCAD و ECAD به این ماژول وارد کند. با استفاده از تست های ذکر شده، کاربر می تواند صحت سیگنال منتقل شده در مسیر و عدم تاثیر میدان های الکترومغناطیسی ایجاد شده توسط مسیرهای دیگر بر روی آن را بررسی کرده و در صورت نیاز در همین ماژول مسیر انتقال سیگنال یا محل اتصال آن را تغییر دهد.

cst-cs

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب این نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.