معماری
خانه / نرم افزار / دانلود Citect SCADA V7.20 SP3|نرم افزار کنترل و مانیتورینگ صنعتی

دانلود Citect SCADA V7.20 SP3|نرم افزار کنترل و مانیتورینگ صنعتی

پیچیدگی روز افزون پروسه های صنعتی و افزایش تعداد داده های ورودی و خروجی آنها از یک طرف و نیاز به سیستم جامع برای نظارت بر عمل کرد سیستم و بالا بردن ضریب پایداری آن از طرف دیگر منجر به پیدایش سیستمی به نام SCADA گردید. SCADA( سر نام Supervisory Control And Data Acquisition ) به معنی کنترل نظارتی و اکتساب داده ها می باشد، از این سیستم برای نظارت بر پروسه های صنعتی بزرگ همچون مدیریت خطوط انتقال انرژی، کنترل سیستم های مکانیکی و الکترومکانیکی، جمع آوری اطلاعات مربوط به پروسه و … به فور استفاده میشود. برای طراحی سیستم های SCADA نرم افزار های مختلفی همچون CitectSCADA , Proficy SCADA , ZenOne , WinCC , AREVA و… از طرف شرکت های مختلف ارائه شده است که توسط آنها میتوان سیستم های کنترلی را بر پایه ی تبلت های HMI یا PLC های صنعتی یا کامپیوتر طراحی نمود. ما قبلا در سایت nonlinear به معرفی چند مورد از  این سیستم ها پرداختیم و همکنون قصد معرفی نرم افزار CitectSCADA را داریم.

CitectSCADALOGO

پروژه  Citect در سال 1973 توسط یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه  Alfa Laval آغاز گردید. با گذشت زمان و استقبال صنایع از سیستم های SCADA  گروه توسعه دهنده Citect از گروه Alfa Laval مستقل گردید و در شرکتی مستقل به نام Ci Technologies کار خود را ادامه داد.

پیشرفت چشم گیر Citect باعث توجه سایر گروه های صنعتی به آن گردید تا اینکه سرانجام این شرکت نیز همچون سایر گروه های کاری کوچک، توسط قول صنعتی  جهان ، Schneider Electric در سال 2006 خریداری شد . شرکت Schneider Electric از سال 2008 انتشار و پشتیبانی نرم افزار Citect را آغاز کرد و آن را با محصولات سخت افزاری خود وقف داد . همکنون این نرم افزار در  سایت رسمی اشنایدر الکتریک منتشر و پشتیبانی  میشود.

با دانلود و نصب نرم افزار Citect، مجموعه ای از چند نرم افزار بر روی سیستم شما نصب خواهد شد که نرم افزار CitectSCADA Explorer، محیطی  است که کاربر، پروژه خود را در آن پیاده سازی میکند. کاربر در CitectSCADA Explorer میتواند بخش های مختلف پروژه های خود نظیر پنجره های کنترلری، پنجره های نمایشی ( Graphics ) ، پورت ها و دستگاه های ورودی خروجی (System) ، آلارم ها (Alarms) و… را  ایجاد کرده و سپس در سایر نرم افزارهای جانبی (Citect graphics builder و  Citect project editor و… ) اقدام به طراحی واسط های گرافیکی مورد نیاز و ارتباط دادن آن با دستگاه های خارجی ( tag) نماید.

Schneider Electric Vijeo Citect 1

بعد از ایجاد کردن پروژه کاربر میتواند در محیط Citect graphics builder ، اشکال گرافیکی متناسب با پروسه  مورد نظر خود را رسم کند و با استفاده از سیستم tag آن را به PLC خارجی ربط دهد.

در Citect graphics builder کتابخانه های قدرمندی شامل انوع کلید های گرافیکی، انواع لوازم صنعتی همچون موتور، تانک، شیر  و… وجود دارد.

Schneider Electric Vijeo Citect 2

بعد از طراحی گرافیک کلی پروژه کابر با استفاده از نرم افزار Citect project editor میتواند اشکال گرافیکی طراحی شده را تگ دهی کرده و آن را برای تبادل داده با PLC آماده کند.

شما میتوانید با مراجعه به راهنمای  فارسی این نرم افزار که در ادامه آورده شده است اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار و نحوه عملکردش بدست آورید.

Schneider Electric Vijeo Citect 3

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار:

ویژگی ها اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این فایل مشاهده کنید.

سیستم مورد نیاز برای نصب Citect SCADA V7.20 SP3:

Minimum Specification:
Processor Intel Pentium 3,Speed 1 GHz
Random Access Memory(RAM):500MB or 1GB if running Windows Server 2003 or 2008, or if running a Web Server (2GB if running both Windows Server and a Web Server)
Available Disk Space 80GB, or 160GB if running a Web Server Graphics Adapter (see note below)
With 64MB of VRAM if using Process Analyst Description
Recommended Specification or Higher
Processor Intel Pentium 4,Speed 3.2GHz
Random Access memory(RAM):2GB for all supported operating systems, or 3GB if running a Web Server
Available Disk Space 160GB, or 250GB if running a Web Server Graphics Adapter (see note below)
Note:Due to limitations in the Computer Setup Editor, Project Editor and several input forms in CitectSCADA it is a requirement to set the screen resolution at 1024 by 768 pixels or higher.

توجه داشته باشید:

  • قبل از دانلود نرم افزار و استفاده از آن قوانین کپی رایت سایت را بخوانید.
  • آموزش فارسی, انگلیسی نرم افزار در فابل فشرده Citect SCADA[nonlinear.ir] tutorial در صفحه دانلود وجود دارد (1-ترجمه راهنمای نرم افزار، نوشته مهندس محمد نحوه، 2-راهنمای سریع نرم افزار ، ارائه شده توسط شرکت سازنده ،3- اطلاعات کاربری نرم افزار، ارائه شده توسط شرکت سازنده )
  • به هیچ عنوان از نرم افزار کرک شده و نال برای پروسه های صنعتی استفاده نکنید.
  • فایل های فشرده دارای 7 درصد قابلیت ریکاوری هستند، در صورتی که در هنگام از حالت فشرده خارج سازی فایل با مشکل روبرو شدید، به این آدرس مراجعه کنید.
  • مشکلات خود در هنگام دانلود نرم افزار یا استفاده از آن را فقط در این بخش مطرح نمایید.
  • لطفا به هیچ عنوان لینک های دانلود را در سایت ها، وبلاگ ها یا انجمن های دیگر قرار ندهید و کاربران خود را تنها به این صفحه هدایت کنید. ( به چه دلیل ؟!)
  • nonlinear را به دوستان خود پیشنهاد کنید تا آنها نیز بتوانند از مطالب موجود استفاده کنند.

دانلود کنید:

وب سایت سازنده/انتشارات: Schneider Electric
پســـــــــورد : ندارد

یک دیدگاه

  1. سلام چرا من روی دانلود میزنم وارد صفحه ی PHP version میشه؟ چجوری باید دانلودش کنم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس