دانلود نرم افزار Citect SCADA V2018 R2. Update 09|نرم افزار کنترل و مانیتورینگ صنعتی

پیچیدگی روز افزون پروسه های صنعتی و افزایش تعداد داده های ورودی و خروجی آنها از یک طرف و نیاز به سیستم جامع برای نظارت بر عمل کرد سیستم و بالا بردن ضریب پایداری آن از طرف دیگر منجر به پیدایش سیستمی به نام SCADA گردید. SCADA (سر نام Supervisory Control And Data Acquisition) به معنی کنترل نظارتی و اکتساب داده ها است، از این سیستم برای نظارت بر پروسه های صنعتی بزرگ همچون مدیریت خطوط انتقال انرژی، کنترل سیستم های مکانیکی و الکترومکانیکی، جمع آوری اطلاعات مربوط به پروسه و … به فور استفاده می شود. برای طراحی سیستم های SCADA نرم افزارهای مختلفی همچون CitectSCADA ,Proficy SCADA ,ZenOne , WinCC ,AREVA و… از طرف شرکت های مختلف ارائه شده است که توسط آنها می توان سیستم های کنترلی را بر پایه ی تبلت های HMI یا PLC های صنعتی یا کامپیوتر طراحی نمود. ما قبلا در سایت nonlinear به معرفی چند مورد از  این سیستم ها پرداختیم و همکنون قصد معرفی نرم افزار CitectSCADA را داریم.

 

پروژه  Citect در سال 1973 توسط یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه Alfa Laval آغاز گردید. با گذشت زمان و استقبال صنایع از سیستم های SCADA  گروه توسعه دهنده Citect از گروه Alfa Laval مستقل گردید و در شرکتی مستقل به نام Ci Technologies کار خود را ادامه داد.

پیشرفت چشم گیر Citect باعث توجه سایر گروه های صنعتی به آن گردید تا اینکه سرانجام این شرکت نیز همچون سایر گروه های کاری کوچک، توسط قول صنعتی  جهان، Schneider Electric در سال 2006 خریداری شد. شرکت Schneider Electric از سال 2008 انتشار و پشتیبانی نرم افزار Citect را آغاز کرد و آن را با محصولات سخت افزاری خود وقف داد، از سال 2018 به بعد این نرم افزار با نام Plant SCADA و  AVEVA PlantSCADA نیز شناخته می شود.

با دانلود و نصب نرم افزار Citect، مجموعه ای از چند نرم افزار بر روی سیستم شما نصب خواهد شد که نرم افزار CitectSCADA Explorer، محیطی  است که کاربر، پروژه خود را در آن پیاده سازی می کند. کاربر در CitectSCADA Explorer می تواند بخش های مختلف پروژه های خود نظیر پنجره های کنترلری، پنجره های نمایشی ( Graphics )، پورت ها و دستگاه های ورودی خروجی (System)، آلارم ها (Alarms) و… را  ایجاد کرده و سپس در سایر نرم افزارهای جانبی (Citect graphics builder و  Citect project editor و… ) اقدام به طراحی واسط های گرافیکی مورد نیاز و ارتباط دادن آن با دستگاه های خارجی ( tag) نماید.

Schneider Electric Vijeo Citect 1

بعد از ایجاد کردن پروژه کاربر می تواند در محیط Citect graphics builder، اشکال گرافیکی متناسب با پروسه  مورد نظر خود را رسم کند و با استفاده از سیستم tag آن را به PLC خارجی ربط دهد.

در Citect graphics builder کتابخانه های قدرمندی شامل انوع کلید های گرافیکی، انواع لوازم صنعتی همچون موتور، تانک، شیر  و… وجود دارد.

Schneider Electric Vijeo Citect 2

بعد از طراحی گرافیک کلی پروژه کابر با استفاده از نرم افزار Citect project editor می تواند اشکال گرافیکی طراحی شده را تگ دهی کرده و آن را برای تبادل داده با PLC آماده کند.

Schneider Electric Vijeo Citect 3

 

دانلود کنید:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن جدید نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

مشخصات سیستم مورد نیاز  جهت نصب نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.