دانلود نرم افزار Cadence SPB Allegro and OrCAD v17.40.012|نرم افزار طراحی و شبیه سازی مدارات الکترونیک

نرم افزار OrCAD یکی از قدیمی ترین و حرفه ای ترین نرم افزارهای آنالیز و شبیه ساز مدارات الکترونیکی است که جایگاهی ویژه در مجامع علمی جهانی دارد. دقت تحلیل این نرم افزار به حدی است که در اکثر آزمایشگاه های الکترونیک و در صنایع قطعه سازی (برای تست مدارات داخلی قطعات) و در فعالیت های تحقیقاتی و علمی از این نرم افزار استفاده می شود، در این پست لینک دانلود نرم افزار Cadence OrCAD SPB قرار گرفته است.

معرفی نرم افزار Cadence OrCAD SPB:

Cadence OrCAD SPB از سه بخش کلی OrCAD و Allegro و ابزارهای مربوطه تشکیل شده است.

نرم افزار Cadence OrCAD:

در نرم افزار OrCAD می توان مدار را از نظر ولتاژ dc و ولتاژ ac و …. مورد تحلیل وبررسی قرار داد، ویژگی که باعث برتری این نرم افزار نسبت به دیگر نرم افزارهای هم تراز می شود، قابلیت مشاهده تاثیر انواع پارمتر ها مانند، دما و نویز و… بر روی مدار می باشد، شبیه سازی مدارات آنالوگ با این نرم افزار، مانند تست مدار در عمل است. orcad از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

Cadence PSpice A/D and Advanced Analysis:

Cadence® PSpice® یک میحط گرافیکی پیشرفته است که کاربران می توانند با استفاده از آن مدارات آنالوگ و mixed-signal را شبیه سازی کند. PSpic یک ابزار پیشرفته برای تحلیل مدارات الکترونیکی است که باعث افزایش سرعت و دقت طراحی می شود. در PSpice می توان هر مدار آنالوگی را شبیه سازی کرد، این نرم افزار دارای رنج وسیعی از قطعات الکترونیکی شامل مقاومت، خازن، آیسی، سلف و … و همچنین مدل های قطعاتی همچون ماسفت، IGBT، منبع تولید PWM، مبدل های DAC و ADC و… است. این نرم افزار دارای یک بخش جانبی به نام PSpice A/D است که کاربران با استفاده از آن می توانند مدل های شبیه سازی برای ترانسفومانور و سلف های DC را تولید کنند.

PSpice-Simulation-Mixte1

OrCAD-PSpice-PAA-fig2

PSpice-Capture-integration2

در این نرم افزار امکان انجام تحلیل های همچون temperature and stress analysis, electro-mechanical simulation, worst-case analysis, Monte Carlo analysis, and curve-fit optimizers + سایر تحلیل های عادی (جاروب aC و DC و…) وجود دارد و کاربر درصورت نیاز می تواند داده های شبیه سازی را در نرم افزار MathWorks MATLAB نیز تحلیل کند.

Cadence OrCAD Capture and Capture CIS:

OrCAD Capture محیط شماتیک اصلی نرم افزار OrCAD است که کاربر می تواند بعد از طراحی مدار خود در آن، علاوه بر انجام شبیه سازی، برای آن فیبر مدار چاپی طراحی کنند. این بخش از نرم افزار از Cadence® PSpice برای شبیه سازی مدار استفاده می کند. در OrCAD Capture کتابخانه های قدرمندی شامل بیش از 3000 قطعه ی الکترونیکی وجود دارد و وجود دو ابزار component information system (CIS) و the Cadence ActiveParts Portal در آن باعث افزایش سرعت طراحی خواهد شد.

طراحی PCB فرکانس بالا
Capture-advanced-design-reuseCadence OrCAD PCB Designer:

OrCAD PCB Designer نام بخش دیگر نرم افزار ORCAD است که کاربران بعد از طراحی شماتیک در محیط CAPTURE می تواند با انتقال قطعات به این محیط، فایل PCB مورد نیاز خود را طراحی کنند. این نرم افزار نیز مانند سایر نرم افزار های همتراز الکترونیک همچون پروتل یا پروتوس دارای بخش های مختلفی مانند constraint manager, design capture technology, component tools, a PCB editor, auto/interactive route می باشد.

OrCAD_PCB_Designer_constraint

طراحی اصولی فیبر مدار چاپی

OrCAD_PCB_Editor_fig2
Cadence OrCAD Signal Explorer وCadence OrCAD FPGA System Planner وCadence ActiveParts Portal بخش های دیگر این نرم افزار هستند که شما میتوانید با مراجعه به سایت سازنده نرم افزار اطلاعات بیشتری را در مورد آنها کسب کنید.

نرم افزار Cadence Allegro:

این نرم افزار برای طراحی فیبرهای مدار چاپی حرفه ای و مدارات داخلی آیسی (IC packages) استفاده می شود، این نرم افزار نیز مانند اغلب نرم افزارهای طراحی فیبر مدار چاپی دارای بخش های محیط شماتیک (Allegro Design Entry  Capture / Capture CIS) و محیط طراحی فیبر مدار چاپی (Allegro Design Authoring) و ابزار مدیریت و ساخت کتابخانه (Allegro PCB Librarian) و سایر بخش های جانبی می باشد.دانلود نرم افزارهای رشته الکترونیک

دانلود نرم افزارهای برق

ویژگی های اصلی Cadence Allegro:

وجود دو بخش Allegro Sigrity PI Base و Allegro Sigrity SI Base باعث تمایز این نرم افزار از سایر نرم افزار های همتزار می شود.

توسط بخش Sigrity PI میتوان آنالیزهای افت ولتاژ بر روی خطوط موجود در فیبر مدار چاپی یا بسته بندی آیسی را انجام داد و تست کرد که ولتاژ خروجی یک بخش از مدار یا قطعه با چقدر تغییرات به بخش مقصد می رسد، توسط این بخش همچنین می توان تلفات دما در قطعه یا PCB را نیز تست کرد. بخش Sigrity SI برای تعیین کیفیت سیگنال های فرکانس بالا استفاده می شود، توسط این بخش می توان تعیین کرد که مثلا سلف ها و خازن های پراکنده موجود در یک مسیر فیبر مدار چاپی که معمولا بر اثر طولانی شدن مسیر مذکور ایجاد می شوند، تا چه میزان بر روی کیفیت سگینال تاثیر گذار هستند، با تغییر دادن مسیر می توان کیفیت سیگنال را افزایش داد.

Allegro_AMS_fig1

تحلیل مدار داخلی آیسیدانلود نرم افزار Cadence OrCAD SPB

دانلود نرم افزار Cadence OrCAD SPB:

  • ویژگی های نسخه جدید
  • سیستم مورد نیاز برای نصب 
  • اطلاعات بیشتر و دانلود

ویژگی های اضافه شده به ورژن های مختلف نرم افزار را در این صفحه مشاهده کنید.

Supported Operating Systems
Windows 10 (64-bit) Professional, including Dark Theme mode
Windows Server 2012 (All Service Packs)
Windows Server 2012 R2
Windows Server 2016
Note: Cadence Allegro and OrCAD products do not support Windows 10 Starter and Home Basic. In addition,
Windows Server support does not include support for Windows Remote Desktop. Windows RT and
Tablets/Phones, including Windows 10 Phone, are not supported.
Note: 64-bit Windows require 64-bit Flex software dongle drivers if using dongle-based licensing.
Recommended Hardware
Intel® Core™ i7 4.30 GHz or AMD Ryzen™ 7 4.30 GHz with at least 4 cores
Note: Faster processors are preferred.
16 GB RAM
50 GB free disk space (SSD drive is recommended)
1920 x 1200 display resolution with true color (at least 32bit colour)
A dedicated graphics card supporting OpenGL, minimum 2GB (with additional support for DX11 for 3D Canvas)
Dual monitors (For physical design)
Broadband Internet connection for some service
Ethernet port/card (for network communications and security hostID)
Three-button Microsoft-compatible mouse
Supported MATLAB Version
R2019A-64Bit (For the PSpice-MATLAB interface)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.